MENU
klinika
Burgosja e Gruevskit

Dosja “Titaniku”/ Makina 600 mijë euroshe që u ble nga Gruevski

Reagon VMRO-DPMNE

‘Gruevski është viktimë e persekutimit politik’

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në Gostivar duke komentuar mbi zhvillimet e fundit në vend,...

Arratisja e Gruevskit

Mediat bullgare: Gruevski ka ikur nga Hungaria

Sipas mediave bullgare, ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, mendohet se ka ndërruar destinacion dhe është...

Deklarata

Gruevski/ Nazarko: Implikimi i ambasadës i rëndë

I ftuar në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, në fundin e një jave...

Arratisja

Habit Zaev: Gruevski mund të jetë rrëmbyer

“Ne duhet të hetojmë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer”. Kështu...

Përmbledhja ditore e rajonit

SHBA kërkon që Gruevski të përballet me burgun

Maqedoni Shtetet e Bashkuara të Amerikës besojnë se ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i cili...

Kaloi nga Hani i Hotit

Gruevski u arratis nga Shqipëria

Sistemi i njohur për iTIMS, ka zbuluar skemën që përdori ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, për...

Reagimi

Rasti Gruevski/ DASH: Ta bëjë burgun në Maqedoni

Shtetet e Bashkuara të Amerikës besojnë se ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i cili kërkon...

Ikja e Gruevskit

Maqedonia përgatit dokumentet për ekstradimin e Gruevskit

Maqedonia do të kërkojë ta ekstradojë ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe po përgatiten procedurat për ekstradimin...

Kërkesa për azil politik

KE flet rreth arratisjes së Gruevskit

Në pyetjen se nëse arratisja e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevskit vendos në pikëpyetje sigurinë...

Arratia e Gruevskit

Qeveria hungareze pranon kërkesën për azil të Gruevskit

Nikolla Gruevski ka dorëzuar kërkesë për azil tek autoritetet kompetente hungareze. Ishte vetë kabineti i...

Përmbledhja ditore e rajonit

Maqedoni/ Vazhdojnë arrestimet për rastin ‘Titanik’

Maqedoni Mile Janakieski, ish-ministri i Transportit të Maqedonisë, është arrestuar mbrëmjen e së martës. Bashkë...