MENU
klinika
Ndryshimet kushtetuese

Komisioni Kushtetues diskuton për amendamentin e katërt

Përmbledhja ditore e rajonit

Vetëvendosje ‘kërcënon’ Thaçin me protesta

Kosovë Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se deputetët janë të shantazhuar dhe në presion nga Qeveria dhe...

Mbyllja e Jugohromit

Zvogëlohet ajri i ndotur në Tetovë

Sipas vlerësimeve të Ministrisë për Mjedis Jetësor dhe Planifikim Hapësinor, 60 për qind e ajrit...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbia po vazhdon të keqpërdor institucionet ndërkombëtare

Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i është përgjigjur deklaratës së...

Ndryshimet kushtetuese

Zaev: Nuk garantojmë asgjë për gjuhen shqipe në Kushtetutë

Komisioni për Çështje Kushtetuese miratoi tekstin e draft-amendamentit që parashikon ndryshimin e emrit nga Republika...

Kushtetuta e Maqedonisë

Opozita qëndrim të kundërt për ndryshimet kushtetuese

Me fillimin e seancës të Komisionit për Çështje Kushtetuese ku u debatua për draft-amendamentet filloi...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ish-kryeministrit Gruevski do t’i merret mandati

Maqedoni Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit....

Dënimi i ish-kryeministrit

Nis procedura për marrjen e mandatit të Gruevskit

Në Kuvendin e Maqedonisë ka nisur procedura për marrjen e mandatit deputetit, Nikolla Gruevskit. Komisioni...

Maqedoni

Fillon faza e dytë e ndryshimeve kushtetuese

Komisioni për Çështje Kushtetuese do ta fillojë diskutimin për katër draft-ndryshime për ndryshimin e Kushtetutës,...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Jemi të interesuar të arrihet një marrëveshje me Serbinë’

Kosovë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj edhe një herë tha se ideja për shkëmbim territoresh...

Analiza e anketës

Maqedoni/ Qytetarët me besim të ulët ndaj institucioneve shtetërore

Besimi i qytetarëve tek institucionet shtetërore po zvogëlohet, tregojnë rezultatet e sondazhit që ka zbatuar...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova nuk do të anëtarësohet në INTERPOL’

Serbi Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë sot se është pothuajse e sigurt...