MENU
klinika
Anëtarësimi në NATO

‘Ushtria maqedonase e gatshme për në NATO’

Referendumi për emrin

Maqedoni/ Gjykata Kushtetuese tenton shfuqizimin e referendumit

Të mërkurën, gjykata pritet t’i shqyrtojë nismat për vlerësimin e kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë së vendimit...

Rusia kundër referendumit

‘Nuk kemi informata për ndikime ruse në Maqedoni’

Në një konferencë për mediat në Shkup, kryeministri Zoran Zaev u shpreh se nuk ka...

Referendumi për çështjen e emrit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: 30 shtatori, datë e rëndësishme për Maqedoninë

Sekretari i Mbrojtjes në SHBA, Xhejms Mattis gjatë ardhjes në Shkup ka deklaruar se është...

Marrëveshja e Prespës

Emri i Maqedonisë/ Basha thirrje për votimin pro referendumit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë në Maqedoni ku u takua...

Takim me liderët politik

Basha vizitë zyrtare në Maqedoni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur ditën e sotme një vizitë në Maqedoni....

Referendumi në Maqedoni

Zaev: Maqedonia e ka vendin në BE dhe NATO

Vendi i Maqedonisë është në Bashkimin Evropian dhe në NATO, tha sot në Kërçovë kryeministri...

Komisioneri apel Maqedonisë dhe Greqisë

Çështja e emrit/ Hahn: Pa u zgjidhur harrojeni BE-në

Përpara vizitës së tij në Maqedoni të hënën, komisioneri evropian për zgjerim Johannes Hahn, paralajmëron...

Marrëveshja për emrin

Zaev në Parlamentin Evropian: Maqedonia Veriore, emri i ri

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka mbajtur një fjalim sot në Parlamentin Evropian. Ai para...

Marrëveshja e Prespës

Bushati takon Zaev: Referendumi një hap i rëndësishëm

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati pati sot një vizitë zyrtare në...

Referendumi në Maqedoni

Ahmeti: Shqiptarët duhet të votojnë pro NATO-s dhe BE-së  

Kryetari i partisë politike shqiptare në Maqedoni Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka...

Stabiliteti në rajon

Thaçi takon Zaev: Më shumë bashkëpunim

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë një vizitë zyrtare sot në Shkup, ku u...