MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Maqedonia së shpejti me emrin e ri

Marrëdhënia Maqedoni-Greqi

Tsipras: Urime për shokun tim Zoran Zaev

Kryeministri grek Aleksis Tsipras pas votimit në Kuvendin e Maqedonisë të fillimit të procedurës që...

Integrimi i Maqedonisë

Thaçi: Maqedonia zgjodhi rrugën e integrimeve evropiane

Të shtunën mbrëma Kuvendi i Maqedonisë kaloi nismën për ndryshimet kushtetuese, që i hap rrugë...

Integrimi në NATO

Stoltenberg përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për t’u...

Votimi i opozitës

Mickoski: Tradhtarët do të largohen nga partia

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka komentuar nga selia e partisë votimin e ndryshimeve kushtetuese...

Ndryshimet kushtetuese

Maqedonia ‘OK’ ndryshimit të emrit

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë në rend dite e kanë pasur pikën për të vendosur...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova gati të bëhet me ushtri

-Kosovë Me 101 vota për, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të...

Zgjedhjet në Maqedoni

Grubi: Zgjedhjet në Maqedoni nuk janë zgjidhje

Deputeti Artan Grubi nga Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se nuk është e nevojshme mbajtja...

Integrimi

Maqedonia nis bisedimet me NATO-n

Me vizitën e anëtarëve të Komitetit për Anëtarësim dhe Komitetit të Punës për Integrim në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Haley: UNMIK-u të largohet nga Kosova

Kosova Ambasadorja në dorëheqje e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të...

Polemika pozitë-opozitë

Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Edhe sot në Kuvend të Maqedonisë po vazhdon debati i propozimit të Qeverisë për ndryshimet...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...