MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Sulmi në Kuvendin e Maqedonisë

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit

Të martën në Gjykatën Penale në Shkup me dëgjimin e dëshmitarit të mbrojtur duhet të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Kosovë Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e...

Ngjarjet e dhunshme në Kuvend

Zaev ofron amnisti për ngjarjet e 27 prillit

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në fjalimin para deputetëve në Kuvend ku ka nisur debati...

Ndryshimet kushtetuese

Mbahet seanca për ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Maqedonisë të hënën do ta mbajë mbledhjen e 61-të, në të cilën në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Marrëveshja e Prespës duhet zbatuar

Maqedoni Përfaqësuesja e lartë për Siguri dhe Politikë të Jashtme të Bashkimi Evropian, Federica Mogherini,...

Buxheti i vitit 2018

Maqedoni/ Dërgohet në Kuvend propozimi për buxhetin

Qeveria e Maqedonisë mbrëmë ka shqyrtuar dhe miratoi propozimin për ndryshim dhe plotësim të buxhetit...

Marrëveshja e Prespës

Tsipras: Zbatoni Marrëveshjen, ndryshe s’ka NATO dhe BE

“Nuk ka mundësi tjetër për të dy popujt përveç Marrëveshjes së Prespës. Kjo Marrëveshje është...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ Kreu i VMRO-së Mickoski: Jemi kundër marrëveshjes

“VMRO-DPMNE-ja është kundër kësaj marrëveshje dhe ashtu do të mbetet”, kështu ka deklaruar lideri i...

Detajet

‘Emri’/ Kamenos kërkon marrëveshje të re me Maqedoninë

Ministri i Jashtëm maqedonas, Nikolla Dimitrov e vlerësoi si të papërshtatshëm propozimin e Ministrit të...

Post referendumi në Maqedoni

“Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese”

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i...

Deklarata

‘Maqedonia në BE dhe NATO pas zbatimit të marrëveshjes’

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos theksoi edhe një herë se vetëm kur Shkupi të përfundojë me...