MENU
klinika
Integrimi në NATO

Stoltenberg përshëndet vendimin e Kuvendit të Maqedonisë

Votimi i opozitës

Mickoski: Tradhtarët do të largohen nga partia

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka komentuar nga selia e partisë votimin e ndryshimeve kushtetuese...

Ndryshimet kushtetuese

Maqedonia ‘OK’ ndryshimit të emrit

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë në rend dite e kanë pasur pikën për të vendosur...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova gati të bëhet me ushtri

-Kosovë Me 101 vota për, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të...

Zgjedhjet në Maqedoni

Grubi: Zgjedhjet në Maqedoni nuk janë zgjidhje

Deputeti Artan Grubi nga Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se nuk është e nevojshme mbajtja...

Integrimi

Maqedonia nis bisedimet me NATO-n

Me vizitën e anëtarëve të Komitetit për Anëtarësim dhe Komitetit të Punës për Integrim në...

Përmbledhja ditore e rajonit

Haley: UNMIK-u të largohet nga Kosova

Kosova Ambasadorja në dorëheqje e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Kombeve të...

Polemika pozitë-opozitë

Vazhdon debati për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Edhe sot në Kuvend të Maqedonisë po vazhdon debati i propozimit të Qeverisë për ndryshimet...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...

Sulmi në Kuvendin e Maqedonisë

Vazhdon gjykimi për ngjarjet e 27 prillit

Të martën në Gjykatën Penale në Shkup me dëgjimin e dëshmitarit të mbrojtur duhet të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Kosovë Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e...

Ngjarjet e dhunshme në Kuvend

Zaev ofron amnisti për ngjarjet e 27 prillit

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në fjalimin para deputetëve në Kuvend ku ka nisur debati...