MENU
klinika
Marrëveshja e Prespës

Han mesazh Zaevit: Zgjidhja në Parlament dhe jo në zgjedhje

Dosja 'Tanku'

2 vite burg për ish-kryeministrin e Maqedonisë

Gjykata e Apelit e ka konfirmuar dënimin me 2 vite burgim për ish-Kryeministrin Nikolla Gruevski...

Kërkesa e VMRO-DPMNE-së

“Zaev të dorëhiqet, duam qeveri teknike”

Partia me e madhe opozitare në Maqedoni, VMRO-DPMNE ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zaev pas...

Post-Referendumi

Përçarje brenda koalicionit LSDM-BDI?!

Situata politike në Maqedoni pas referendumit, duket e paqartë. Tashmë çështja e emrit është deleguar...

Zgjedhjet e parakohshme

Zaev nuk do të takohet me liderin e opozitës

Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në...

Situata post-referendum

Zaev takim të mundshëm me liderin e opozitës, Mickoskin

Dy subjektet politike konfirmojnë se deri më tani nuk ka asnjë informacion për takim të...

Referendumi në Maqedoni

Kotzias: Marrëveshja e Prespës, edhe pa referendumin

Referendumi nuk është as kusht, e as kërkesë juridike për implementimin e Marrëveshjes së Prespës,...

Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës

‘Maqedonia mund të jetë anëtare e NATO-s brenda vitit 2019’

NATO në një kumtesë tregoi se Republika e Maqedonisë mund të bëhet anëtare e Aleancës...

Rezultatet

Dështimi i referendumit/ Kotzias: Përgjegjëse partia shqiptare

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, ka veçuar rolin e “një partie të caktuar...

Rreziku i zgjedhjeve të parakohshme

Referendumi/ Zaev kërkon bisedime me opozitën

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev vlerëson se qytetarët me votën e tyre në referendumin e...

Veprimet pas rezultateve të referendumit

BE: Kuvendi të miratojë ndryshimet kushtetuese

Një ditë pas referendumit në Maqedoni, Bashkimi Evropian, përmes komisionerit për zgjerim, Johanes Han dhe...

Marrëveshja e Prespës

Maqedoni/ DASH përshëndet rezultatet e referendumit

Një ditë më parë u mbajt referendumi në Maqedoni lidhur me çështjen e emrit sipas...