MENU
klinika
Referendumi në Maqedoni

‘Emri’ shkon në parlament, NATO: Dyert tona të hapura

Veprimet pas referendumit

Ahmeti: Emri i ri i Maqedonisë do të vendoset në Kuvend

Kryetari i partisë shqiptare në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, në një...

Pjesëmarrja e ulët në referendum

Zaev: Zgjedhje të reja nëse nuk certifikohet rezultati

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka folur pas mbajtjes së referendumit për çështjen e emrit,...

Emri vendoset në Parlament

Osmani: Referendumi, probleme me pastrimin e listave

Referendumi në Maqedoni ditën e sotme, nuk arriti ti jepte zgjidhje çështjes së ndryshimit të...

Kundër marrëveshjes me Greqinë

Protesta para Kuvendit, ‘Zaev të dorëhiqet’

Një grup qytetarësh janë grumbulluar para Kuvendit dhe po protestojnë kundër Marrëveshjes me Greqinë. Ata...

Referendumi për emrin

Maqedoni/ Pjesëmarrja e qytetarëve në votim është 29%

Në Maqedoni po zhvillohet referendumi për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit, i cili...

Votimi

Rama për referendumin: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen

Kryeministri Edi Rama iu është bashkua reagimeve për referendumin që po mbahet sot në Maqedoni...

Deklarata

Referendumi në Maqedoni/ Meta thirrje shqiptarëve: Votoni pro!

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot votimet për referendumin për emrin e ri të Maqedonisë....

Referendumi

Historike/ Maqedonia voton sot për ndryshimin e emrit

Në Maqedoni janë hapur qendrat e votimit që në 7 të mëngjesit sa i përket...

Referendumi për emrin

Maqedonia në heshtje zgjedhore, nesër votohet referendumi

Në Maqedoni sot është heshtje zgjedhore, një ditë përpara referendumit të së dielës, ku mbi...

Tronditet Shkupi

Terror me armë zjarri, viktima dhe të plagosur

Një shkëmbim zjarri mes dy grupeve ka ndodhur gjatë orëve të mbrëmjes së kaluar në...

Marrëveshja e Prespës

Referendumi në Maqedoni/ Fillon heshtja zgjedhore

Nga mesnata, në Maqedoni nis heshtja zgjedhore para votimit të së dielës për referendumin që...