MENU
klinika
Kundërshton VMRO-DPMNE

Formimi i Komisionit për Falje shtyhet për të hënën e ardhshme

Ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

Fushata në Maqedoni/ Të quhemi Shqiptarë dhe jo ‘bashkësi etnike’

Shqiptarët e Maqedonisë kanë nisur një fushatë që është përhapur nëpër rrjete sociale, me qëllim...

Qeverisja e LSDM-së

LSDM: Qeveria po rregullon dëmet e shkaktuara nga Gruevski

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një komunikate për media thekson se skemat e Gruevskit...

Përmbledhja ditore e rajonit

Ministria e Jashtme e Kosovës: Grenada nuk e tërheq njohjen

Kosovë Deklaratat e zyrtarëve serb se Grenada e ka tërhequr njohjen për pavarësinë e Kosovës,...

Ambienti i papastërt

Ndotja e madhe e ajrit në Shkup

Aplikacioni i cili njofton për tregon për ndotjen e ajrit në Maqedoni, të dielën që...

Bisedimet për emrin

Tekstet shkollore u dorëzohen ekspertëve grek

Kryetari i Komisionit të Maqedonisë për heqjen e irredentizmit, Viktor Gaber, ka konfirmuar se ka...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Shkëmbimi i territoreve një ide e rrezikshme’

Kosovë Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke...

Pritet miratimi në Kuvend

Qeveria e Maqedonisë i miraton ndryshimet kushtetuese

Qeveria i ka miratuar draft-ndryshimet e Kushtetutës së Maqedonisë dhe i ka dërguar në Kuvend,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Dështon projekt-rezoluta për Thaçin

Kosovë Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk miratuan Projektrezolutën për dialogun të propozuar nga Lidhja...

Kërkesë nga Prokuroria Speciale

Bllokohet selia e VMRO-DPMNE-së

Me kërkesë të Prokurorisë Speciale, gjykatësi i procedurës paraprake në Gjykatën Themlore Shkupi 1, ka...

Falja për 27 prillin

‘Nuk ka hapësirë për amnistimin e dhunës së 27 prillit’

Ministrja maqedonase e Drejtësisë, Renata Deskoska, ka thënë se ideja që ka promovuar kryeministri Zoran...

Përmbledhja ditore e rajonit

Pala serbe kërkon kompromis për dialogun

Serbi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nuk ka dhënë detaje mbi propozimin e tij për zgjidhjen...