MENU
klinika
Arrestimi i Gruevskit

Ish-kryeministri Gruevski po kërkohet brenda vendit

Humb gjurmët

Aksion policor për arrestimin e Gruevskit

Një gjykatë maqedonase lëshoi sot një urdhër-arresti ndaj ish-kryeministrit Nikola Gruevski, i cili nuk u...

'Të paraqitet në burg'

MB firmos urdhërin e arrestit për Nikolla Gruevskin

Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë ka lëshuar urdhër arrestin për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski....

Përmbledhja ditore e rajonit

Thaçi merr mbështetje për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ndërsa theksoi...

Gjykimi nga viti 2012

Shtyhet gjykimi për rastin ‘Monstra’

Gjykimi për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës më 12 prill të vitit 2012,...

Reagon opozita

‘Maqedonia po jeton kohën më të errët’

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka folur rreth ngjarjeve të fundit në shtet, ndryshimet kushtetuese...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç ‘turpërohet’ në Paris

Serbi Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës...

Ndryshimet kushtetuese

Komisioni Kushtetues diskuton për amendamentin e katërt

Komisioni për Çështjet Kushtetuese, i kryesuar nga kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, do të fillojë...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vetëvendosje ‘kërcënon’ Thaçin me protesta

Kosovë Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se deputetët janë të shantazhuar dhe në presion nga Qeveria dhe...

Mbyllja e Jugohromit

Zvogëlohet ajri i ndotur në Tetovë

Sipas vlerësimeve të Ministrisë për Mjedis Jetësor dhe Planifikim Hapësinor, 60 për qind e ajrit...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbia po vazhdon të keqpërdor institucionet ndërkombëtare

Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i është përgjigjur deklaratës së...

Ndryshimet kushtetuese

Zaev: Nuk garantojmë asgjë për gjuhen shqipe në Kushtetutë

Komisioni për Çështje Kushtetuese miratoi tekstin e draft-amendamentit që parashikon ndryshimin e emrit nga Republika...