MENU
Bandat kriminale

Arrestohet kryebanditi i Shkodres

Shkak dëmshpërblimet

Banorët e By pass-it të Shkodrës sërish në protestë

Banorët e By pass-it të Shkodrës sërish në protestë.  Ndërsa punimet vijojnë në këtë vepër,...

Detajet

Qeveria gati projektin për rrugët e Thethit, Tushemishtit e Semanit

Fshati i famshëm i Teto Ollgës e Thethi i bukur i lartësive të mëdha, do...

Nuk shiten prodhimet

Fermerët në Dibër ankohen për mungesë tregu

Fermerët në Dibër ankohen se prodhimi cilësor e i bollshëm këtë vit po u mbetet...

Deklarata

Basha: Katastrofë! Shteti i është dorëzuar krimit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e konsideroi vetingun e politikanëve si rrugën e vetme...

Detajet

Zhduken dy vajza në Tiranë e Lezhë, prindërit në alarm

Dy vajza në Tiranë dhe në Lezhë rezultojnë të zhdukura. Mësohet se rasti i parë...

Arrestimet e 'të fortëve'

Ambasadori i Austrisë nga Shkodra: Një hap pozitiv

Ambasadori austriak, Johan Sattler gjatë festës së Austrisë, event që mblodhi personalitete dhe figura të...

Bulqizë

“Tre çezmat e Zerqanit” që u shndërrua në ‘Urën e vdekjes’

Banorët që kalojnë me mjet mbi urën e Tre Çezmave të Zerqanit mbajnë frymën për...

Takimi me fermerët në Shkodër

Basha: Me zgjedhjet vendore mund të kemi edhe parlamentare

Ndersa prezantoi programin e PD për bujqësinë me fermerë të Kosmacit në Shkodër, Lulzim Basha...

Vizita në Shkodër

Haradinaj në Shkodër: Ushtria e Kosovës së shpejti

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj ka nisur sot vizitën zyrtare në Shkodër. Së bashku me kryetaren...

Lezhë

Qytetarët në rrezik/ Ndotja prek tregun e fruta-perimeve

Kanali i Fildanes, i cili përshkon pjesën jugore të qytetit të Lezhës, ka pësuar një...

Plagoset me armë zjarri

Burrel/ Konflikt midis dy personave, plagoset një i 3-të

Pasditen e sotme në Burrel, ka mbetur i plagosur aksidentalisht me armë zjarri një 20-vjeçar...