Ballina Etiketimet La Liga

Etiketim: La Liga

Një tjetër lojtar kuqezi drejt La Ligas

Armando Sadiku pritet të mos jetë i vetmi futbollist i Kombëtares shqiptare që luan në La Liga, pasi shumë shpejt mund të transferohet edhe...

Barcelona e mbyll me fitore në lamtumirën e Iniestës (Video)

Barcelona ka fituar 1-0 ndaj Sociedad në ndeshjen e fundit për Andres Iniesta me ekipin “blaugrana” që kur debutoi para 17 vitesh. Pikërisht fundi i...

Levante jep spektakël ndaj Barcelonës, Bardhi shënon dy supergola (Video)

Plot nëntë gola në ndeshjen e parafundit të La Ligas mes Levantes dhe Barcelonës, ku përvec dy tripletave, 2 supergola shënoi mesfushori shqiptar Enis...

Barcelona vijon me rekordin, Messi shkon në 34 gola (Video)

Barcelona mbetet e pathyeshme këtë sezon në La Liga, teksa ka mposhtur 4-1 Villarreal në “Camp Nou” dhe kërkon ta mbyllë kampionatin pa asnjë...

Sadiku në stol, Bardhi përmbys në Bilbao me dy supergola (Video)

Enis Bardhi është rikthyer fuqishëm për Levanten, duke shënuar në harkun e 2 minutave dy supergola të ngjashëm dhe duke i dhënë 3 pikë...

Humb Atletico Madrid, Barcelona një fitore larg titullit

Atletico Madrid ka humbur ndaj Real Sociadad në tranfertë, duke i hapur kështu rrugën Barcelonës për të marrë titullin dhe katalanasit janë vetëm një...

Ndalet Real, Bilbao merr një pikë pas 13 vitesh në Madrid

Real Madrid është ndalur në kampionat dhe ka marrë një barazimin 1-1 në shtëpi kundër Athletic Bilbao-s, një skuadër që kishte humbur 13 ndeshjet...

Barcelona mposht Valencian dhe vendos rekord në La Liga (Video)

Barcelona ka vënë një rekord të ri në kampionatin spanjoll. Katalanasit ka lënë pas shpine eliminimin e hidhur ndaj Roma në çerekfinalet e Champions...

Vetëm Salah si Messi, tripleta e tij i jep fitoren Barcelonës...

Barcelona ka bërë detyrën në javën e 31-të të La Liga-s përballë një rivali modest dhe ka shkuar në 12 pikë para Atletico Madrid,...

Tifozin e Barçës e zgjon nga koma himni i Sevilla-s, klubi...

Francesc Peralta, tifoz i Barcelona-s, pati pësuar një dëmtim të frikshëm në kokë gjatë një ndeshje amatorësh. I transportuar në spital në gjendje të...

TË FUNDIT

close-link