Ballina Etiketimet Spain

Etiketim: Spain

Spanjën e shpëton VAR-i ndaj Iranit, merr tri pikë me vlerë...

Ishte menduar një ndeshje e lehtë ndaj Iranit, por Spanja ka vuajtur shumë për 3 pikë, ardhur nga një gol “qyl” i Diego Costa,...

“Russia 2018” / Shifrat, formacionet dhe kuotat e Iran-Spanjë

Ndeshja e fundit e ditës së sotme është Iran-Spanjë, e vlefshme për Grupin B, ku Portugalia kryeson me 4 pikë, ndërsa Maroku i ka...

3 gola në “Russia 2018”, gola në 4 Botërorë, është viti...

Cristiano Ronaldo bëhet futbollisti i katërt që shënon në katër edicione të ndryshme të Kupës së Botës. Sulmuesi portugez shënoi golin e parë në Botërorin...

Tripletë e Cristiano Ronaldos, por s’ka fitues mes Portugalisë e Spanjës...

Portugalia dhe Spanja kanë bërë një ndeshje për “kartolinë” në Botërorin e Rusisë, edhe pse ka përfunduar në barazim 3-3. Spanja ka përmbysur shifrat...

Dy herë Cristiano Ronaldo, Portugalia në avantazh ndaj Spanjës (Video)

Ka përfunduar në barazim 2-1 pjesa e parë mes Spanjës dhe Portugalisë. Ishte Cristiano Ronaldo ai që në fillimin e ndeshjes mori një penallti...

“Russia 2018”, shifrat dhe kuotat e Egjipt-Uruguaj dhe Portugali-Spanjë

Mohamed Salah ka zhvilluar një sezon të jashtëzakonshëm me Liverpool, por ai është kthyer edhe në një hero kombëtar. Pesë golat e shënuar në gjashtë...

Lopetegui kthehet nga Rusia, sonte prezantohet te Real Madrid

Është zyrtare, Real Madridi do të prezantojë këtë pasdite, në orën 19:00, Julen Lopetegui si trajner i ri. Do të jetë dhoma e nderit...

Spanja nuk humb kohë, Fernando Hierro zgjidhet trajneri i ri

Federata Spanjolle e Futbollit nuk e ka pasur të vështirë që të zgjedhë trajnerin e ri që do të zërë vendin e lënë bosh...

Spanja shkarkon zyrtarisht trajnerin Julien Lopetegui

Julien Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që dëgjohej si thashetheme që në orët e para të ditës së sotme,...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare drejt kampionatit turk

Sezoni i ardhshëm do të gjejë Ivan Balliun në një kampionat tjetër nga ai francez. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare është në kërkim të një...

TË FUNDIT