MENU
klinika

Çështjet që do diskutohen

Vuçiç takim me Putin: Bisedojmë dhe për Kosovën

02.10.2018 - 13:43

Kabineti i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar se presidenti serb, do të qëndrojë sot për një vizitë pune në Moskë.

Sipas asaj çfarë thuhet në mediat serbe, presidenti Vuçiç do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

vucic-putin-konica.al
vucic-putin-konica.al

Në delegacionin e Serbisë do të jetë edhe ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç.

kolana e librave

“Do të kem takim me Putinin dhe do të bisedojmë për të gjitha çështjet e rëndësishme, natyrisht edhe për Kosovën”, tha Vuçiç të shtunën.

Më herët Vuçiç ka thënë se do të kërkojë nga Putini mbështetje për Serbinë në të gjitha forumet ndërkombëtare.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNVeç pensionistëve e bizneseve, pagë për punonjësit e marketeve...

Si e ndau paketën 170 mln euro qeveria e Kosovës?

“Jemi përqendruar tek situata e krijuar nga COVID-10”

VOA: Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme

Kosova nuk ka nevojë për 'mbinjeriun' e Niçes

Pse i kam kcye në qafë Albinit?

Kosovë/ Lëvizja do të lejohet në këto orare

Qeveria ndalon qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve