MENU
klinika

Apeli i presidentit

Nisin reagimet e para/ Meta: Evitoni konfrontimet!

13.04.2019 - 19:45

Tensionet në protestën e opozitës së bashkuar, kanë sjellë reagimin e menjëhershëm të presidentit Ilir Meta.

Përmes një njoftimi shpërndarë mediave, kreu i shtetit apelon që protesta të vijojë paqësore dhe të evitohen konfrontimet.

Situata në protestë u tensionua menjëherë pas fjalës së kryedemokratit Lulzim Basha, protestuesit çanë kordonin e policisë, duke u ngjitur në shkallët e kryeministrisë.