MENU

"A nuk je shqiptare ti?"

Eleni Foureira i përgjigjet Eva Muratit

22.05.2019 - 14:52

Ditën e fundit ka qarkulluar në media lajmi lidhur mbi origjinën e këngëtares Eleni Foureira.

Italiane? Nuk e kisha idenë. Unë nuk jam greke, po jam rritur në Greqi, por ndihem greke…

Nga Italia jugore? Nuk di çfarë të them“, u shpreh këngëtarja në një intervistë në Eurovision, pasi mësoi rezultatet e trashëgimisë.

 

Lidhur me këtë ka reaguar edhe moderatorja shqiptare Eva Murati. Kjo e fundit i ka komentuar në rrjetet sociale Elenit. Teksa e ka komplimentuar për performancën, e ka pyetur lidhur edhe për origjinën.

“Performanca e shkëlqyer, por greke dhe italiane? A s’je shqiptare ti?”, e pyet Eva.

Ndërsa këngëtarja i është përgjigjur: “Sigurisht që jam, por ishte testi i ADN-së, trashëgimia ime”.

“Si ia dola që kolegët mos ta kuptonin!”

Shtatzënë për herë të parë, flet Brunilda Lahe

Profil/ 85 vite me Sophia Loren

U ngrit pas luftës dhe u bë idhull në skenë

Kënga me një histori të mrekullueshme

Era Istrefi këndon shqip në hitin me Yellow Claw dhe Offset

"Nuk është thjeshtë një dokument…"

Reperi i njohur merr pasaportë shqiptare