MENU
klinika
Dita e Bashkimit të Gjermanisë

Meta takon ambasadorin gjerman: Bashkëpunim i shkëlqyer

"Kërkohet vullnet i pastër politik"

Reforma Zgjedhore/ Basha publikon propozimet e Opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar propozimet e opozitës së bashkuar për procesin...

Letra zyrtare

Drejtuesit e BE-së: Hapni negociatat me Shqipërinë

“Hapni negociatat me Shqipërinë”. Kjo është kërkesa e bërë sot përmes një letre nga drejtuesit...

Çfarë diskutoi me Bashën?

Kryemadhi: Nëse Meta shkarkohet nuk ia lë partinë!

Monika Kryemadhi zbardhi detaje nga takimi ‘koke me koke’ i pak diteve me pare me...

Reforma në drejtësi

Ministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë

Ministrat e Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Tiranë për të diskutuar në lidhje me...

"30 qershori"

Komisioni Hetimor për Metën/ Kuvendi voton shtyrjen e afatit!

Kuvendi i Republikës së Shqipërisë ka zgjatur afatin e Komisionit Hetimor, i cili ka për...

Pagesat me dieta dhe kriteret

E propozoi Tahiri 3 vite më parë, Rama miraton Policinë Vullnetare

Këshilli i Ministrave miratoi ditën e djeshme vendimin për organizimin, funksionimin dhe fushën e veprimit...

Përplasja me Bashën

Viti rekord i kanabisit? Lleshaj: Ky vit konfirmoi çrrënjosjen e tij!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha, i...

Shansi i fundit për zgjidhjen e krizës

‘Opozita e re nuk ekziston’/ Basha: S’mund ta votojë reformën pa ne!

Lidhur me deklaratën e Ramës së do ta votojë Reformën Zgjedhore me opozitën e re,...

Batuta me Kujtim Gjuzin

‘Zbatoje ose hap krahun’/ Rama përgjigje Bashës: Kush je ti?

Opozita e bashkuar i ka dorëzuar një plan për reformën zgjedhore kryeministrit Edi Rama dhe...

Deklarata

‘Prokurori në Durrës punon për grupe kriminale’, Rama jep ‘urdhërin’: Arrestojeni!

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend ka folur për kushtet që duhet...

Procesi i negociatave më i vështirë!

Me fjalët e Sami Frashërit, Rama: Mos gënjejmë shqiptarët, s’varet nga ne!

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit tha sot se është më i vështirë procesi...