MENU
klinika
Takimi në Berlin

Dhuna e opozitës/ Ministri gjerman-Cakajt: Jam i shqetësuar!

"Kur do flasim?"

Pas ftesës për Bashën, Rama njofton bashkëbisedim me gazetarët

Mesditën e sotme kryeministri Rama ka njoftuar një bashkëbisedim me gazetarët. Ky bashkëbisedim është i...

Çfarë po diskutohet?

Ambasadori britanik “zbarkon” në zyrën e Bashës

Një ditë pas protestës së opozitës, në zyrën e Bashës ka “zbarkuar” ambasadori britanik Dunkan...

Çregjistrohet në Gjendjen Civile

Krimet e Rënda pushojnë çështjen e Admir Muratajt?

Admir Murataj, i cili mbeti i vdekur në super-grabitjen e Rinasit është çrresgjistruar sot nga...

Detajet

Kapet shqiptari në Spanjë/ Koka e klanit të rrezikshëm, lidhja me Devi Kasmin

Shqiptari Kreshnik Farruku është arrestuar në Madrid. Lajmi është bërë i ditur nga mediat spanjolle,...

Detajet

Protesta e dhunshme e opozitës/ Policia në aksion, arreston 7 persona

Vetëm një ditë pas protestës së opozitës mësohet se janë arrestuar 7 persona dhe janë...

Postimi

Major Tanushi humbi jetën në Letoni, reagon ambasada e SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka shprehur ngushëllimet për familjen e...

Deklarata

Protesta e opozitës/ Reagon ashpër Braçe: Komanduesit e dhunës janë…

Në lidhje me protestën e mbrëmshme të opozitës ka ardhur një reagim edhe nga zv.kryeministri...

Parashikimi

Shi dhe shtrëngata? Mësoni si pritet të jetë moti sot

Edhe dita e sotme parashikohet me reshje në të gjithë vendin, ndërsa qarqet me sasinë...

Reagimi

Marshimi i opozitës/ Rama-Bashës: Autobuzin e këtij qershori e humbe!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marshimit të sotëm të opozitës. Sipas Ramës, marshimet për...

Akuza qeverisë

Basha mbyll protestën: S’ka forcë që na ndalon, nuk ulemi për pazar

Kryedemokrati Lulzim Basha mbylli marshimin protestë prej rreth tre orësh në pesë institucione që sipas...

Marshimi i opozitës

Protestuesit e opozitës thyejnë xhamat tek Drejtoria e Policisë

Prej gati dy orësh, opozita vijon protestën kundër qeverisë, e cila vjen dy ditë pas...