MENU
klinika
"Bota do ta mposhtë Covid-19, tri vaksina janë..."

Ambasada e SHBA ndan mesazhin e Donald Trump

Efekti befasues

Pandemia ndryshoi cicërimat e zogjve

Duke analizuar cicërimat e harabelave të regjistruara përgjatë dekadash, shkencëtarët kanë pranuar një ndryshim në...

Prirjet demografike...

30 vjet pas bashkimit, çfarë po ndodh në Gjermani

Në Gjermani ka dallime të mëdha rajonale sipas strukturës së moshës, fuqisë ekonomike ose të...

Zviceranët votojnë sot

A do t’i japin fund lëvizjes së lirë me BE?!

Votuesit zviceranë do të vendosin sot nëse do ta braktisin marrëveshjen për lëvizje të lirë...

Paralajmërimi i frikshëm i OBSH

“E mundur të kemi 2 milionë viktima nga COVID-19”

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar nga një rritje masive e numrit të viktimave nga...

Kthen përgjigje nga Vlora

Deklarata e Yuri Kim për Ramën e Bashën/ Kryeministri: Për ambasadorët flas kur jam..

Nga Vlora, kryeministri Edi Rama komentoi edhe apelin që ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i...

‘’Blegtoria dhe bujqësia e braktisur’’

Ministri Çuçi i përgjigjet Presidentit: Ka zgjedhur të bëjë fushatë me postin

Ministri i Bujqësisë, Blendi Çuçi i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, i cili ngriti shqetësimin mbi...

COVID-19

5 kriteret që duhet të plotësojnë vendet përpara se të lehtësojnë kufizimet

Vendet nuk duhet të lehtësojnë kufizimet derisa të plotësojnë pesë kritere dhe shumë kombe nuk...

Nga Alfred Peza

Pashmangshmëria e humbjes së një opozite të vjetër dhe të lodhur!

Nga Alfred Peza Ditët e votimit kanë qenë ai momenti kur bëhet çertifikimi zyrtar i...

“Çdo ndeshje fitohet kur mbaron”

Rama: Ja çfarë do të bëj për Vlorën në mandatin e tretë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur asamblenë e PS në Vlorë. Në një prononcim për mediat,...

Flamur Noka bën deklaratën e fortë

“Vrasja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru ishte vendim politik”

Ish-ministri i Brendshëm në qeverinë Berisha, Flamur Noka, ka deklaruar se ekzekutimi i 71 vjeçarit...

COVID-19

Fauci: A jemi të përgatitur për sfidën e vjeshtës dhe dimrit?

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci, ka thënë se SHBA-ja është ende në...