MENU
klinika
Ja kur fillon shpërndarja

Shpërblimi për pensionistët, Instituti i Sigurimeve tregon detaje

Përvjetori i Forcave Detare

Meta i jep “Medaljen e Artë të Shqiponjës” ish-komandantit Qamil Poda

Ceremoni e ngrohtë, e bukur dhe tepër miqësore në selinë e Komandës së Forcave Detare...

Krishtlindjet

Basha urim të veçantë për besimtarët: Ardhtë kjo natë e shenjtë me plot shpresë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Kriashtlindjes....

Zbardhet VKM

Qeveria zgjat pushimet për administratën, fëmijët e familjeve të prekura nga tërmeti përfitojnë…

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave ka marrë një sërë vendimesh të rëndësishme, ndërsa...

Në veçanti familjet e prekura nga tërmeti

Krishtlindja/ Meta uron të gjithë shqiptarët

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar të gjithë festën e Krishtlindjeve. Meta shkruan se...

Ja kandidatët e degëve

PS mban mbledhjen e Kryesisë

Sot paradite u mbajt Mbledhja e Kryesisë të Partisë Socialiste, ku u morën disa vendime...

Shpëtim Nazarko

Shpella e Ali Babës dhe paratë e Edit

       E shikoj me qetësi funksionarin e lartë të një nga universiteteve tona....

“2020 shënon fillimin e dekadës së re”

Bushati: Shqiptarët shembull në Europë e botë me arritjet e tyre

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati me anë të një video-mesazhi ka uruar të...

"Duhet të punojmë me ndërgjegjësimin"

OSBE anketë për dhunën me bazë gjinore, Kuko: Nuk denoncohet për shkak të mentalitetit

1800 gra shqiptare janë anketuar nga OSBE për dhunën me bazë gjinore. Nga të dhënat...

Amnistia e fundvitit

Fitojnë lirinë 28 gra, Gjonaj njofton të dënuarit që përfitojnë

Ashtu siç ishte parashikuar, disa të dënuar, kryesisht gra, të mitur dhe të moshuar, kanë...

"Spitalet në gatishmëri"

Manastirliu nga urgjenca e QSUT garanton qytetarët për festat e fundvitit

Spitalet dhe Urgjenca Mjekësore do të jenë në gadishmëri 24 orë në ditët festive. Deklarata...

Zbulohet plani i masave

Policia në ‘shërbim të përforcuar’ për festa

Në prag të festave të fundvitit, Policia e Shtetit ka publikuar planin e masave për...