MENU
klinika
Komisioni do të mblidhet sërisht

Vetingu në polici/ Drejt rikonfirmimit drejtori i Kufirit

"Po krijojmë kushtet që të nisë puna"

Premtimi për 500 banesat/ Ruçi takon ambasadorin e ri shqiptar në Turqi

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot në një takim ambasadorin e ri të Shqipërisë...

Balla i përgjigjet liderit të Iranit

“Shqipëria është një vend i bukur europian aleat krenar i SHBA”

Sekretari i Përgjithëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së liderit suprem...

3 kandidatë kalojnë fazën e parë

Pas Kushtetueses drejt ‘rilindjes’ dhe Gjykata e Lartë

Mësohen emrat e kandidatëve që kanë kaluar fazën e parë për plotësimin e Gjykatës së...

SPAK regjistron kallëzimin

Presidenti e kreu i KED rimerren në pyetje javën e ardhshme

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka regjistruar kallëzimin e Presidentit të vendit, Ilir Meta ndaj...

"Flas në emër të një vendi që Irani e cilësoi djallëzor"

Rama reagon nga Vjena për deklaratën e Ali Khameneit

Kryeministri Rama gjatë fjalës së mbajtur të tij si drejtues i OSBE, ka reaguar dhe...

"Në krye të axhendës Ukraina"

Rama flet si drejtues i kryesisë së OSBE: Rruga drejt paqes është e gjatë

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë si drejtues i kryesisë së OSBE,...

Takimi me Sekretarin e Përgjithshëm

Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin e OSBE, Rama në Vjenë

Zyrtarisht sot Shqipëria ka marrë kryesimin e OSBE dhe Rama i drejtues i saj ka...

Një nga 9 destinacionet kryesore

‘Financial Times’ rendit Shqipërinë mes vendeve që duhen vizituar në 2020

Prestigjiozja “Financial Times” rekomandon 9 destinacionet kryesore të vitit 2020, që duhet vizituar. Ndër tyre...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot

Ditën e sotme, moti do të jetë i kthjellët deri në mesditë.  Por sipas Meteoalb...

Flet Artan Lame

Banesat paleje do të përfshihen në zonat e rindërtimit

Në zonat e përcaktuara nga Qeveria për rindërtim ose zhvillim, banesat që janë në proçes...

"Marrëdhënia me SHBA e panegociueshme"

Kërcënimet e Iranit, Rama: Ne e dimë si funksionojnë diktaturat

Kryeministri Rama në një bashkëbisedim me gazetarët në Vjenë ka folur për kërcënimin që mund...