MENU
klinika
Çfarë pritet të ndodhë?

Sot protesta e dytë pas shembjes së Teatrit

“Covid-19 do të jetë kërcënim i vazhdueshëm deri sa…”

Zyrtari i OBSH: Kush është çelësi për koronavirusin

I dërguari i posaçëm i Organizatës Botërore të Shëndetit (WHO) për COVID-19 tha të martën...

Manastirliu mesazh mirënjohje stafit të ISHP-së

Vazhdon puna për gjurmimin e rasteve me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ka shprehur mirënjohje për punën...

“Nata e Kadrit sa një jetë”

Presidenti Meta uron besimtarët e kujton fjalët e Kuranit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Natës së Kadrit....

Pas shkatërrimit të Teatrit Kombëtar

Shanset e Shqipërisë për negociata me BE, flet komisioneri i zgjerimit Varhelyi

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka folur sot për shembjen...

Biseda me kryetaren e KPK

Ambasadorja e SHBA: Vettingu duhet të përshpejtohet

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kryetaren e Komisionit...

"I paamnistueshëm përgjithmonë"

Meta nuk tërhiqet: Shkatërrimi i Teatrit, akt barbar dhe shkombëtarizues

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me kryefjalën e debatit përgjatë këtyre ditëve,...

"Transporti publik, i mbyllur për shumë gjatë"

Rama: Shumë shpejt hapim kufirin me Kosovën

Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në “News 24”, i pyetur se kur do...

Shembja e Teatrit

Protesta e dhunshme, Rama: Policia e Shtetit, sjellje europiane

Ndonëse protesta pas shembjes së Teatrit Kombëtar u shoqërua me dhunë dhe përplasje mes policisë...

Nga Çun Lajçi

Mos e futni n’thes artin me politikën, se devalvohet!

E sheh atdhe çfarë bimësh ke? Unë s’thashë se duhej rrëzua, bile shkrova edhe poezi,...

Zbardhen detaje

Takimi Rama- Kim/ Çfarë i kërkoi ambasadorja e SHBA kryeministrit?!

Zbardhet takimi i ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim me kryeministrin Edi Rama të zhvilluar sot...

Stefano Alice - Artiola Islami - Fabiana Ciullo

Ndërveprimi mes historisë së mendimit dhe raportit mjek-pacient

Ekzaminohet influenca e filozofisë politike mbi raportin mjek-pacient, duke afirmuar iluminizmin, hegelizmin dhe totalitarizmin e...