MENU
klinika
Ja rastet ku bëhen përjashtime

Polonia vë në zbatim vendimin, ndalohet tërësisht aborti

Analiza

Premtimi dhe rreziqet e “pasaportave të vaksinave”

The Economist Gara për të vaksinuar popullatat kundër Covid-19 është në vazhdim e sipër. Më...

COVID-19

Jo më një maskë, ekspertët sugjerojnë dy të tilla!

Nga Fenit Nirappil, The Washington Post Zbulimi i varianteve të reja të koronavirusit në Shtetet e...

Të dhënat e 24 orëve të fundit

Nuk ka përmirësim situata nga Covid-në vend, sërish shifra të larta

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën...

Shpëtim Nazarko

Kush fiton zgjedhjet, apo çfarë po ndodh me partitë politike?

       Rrëmuja mendore që ka krijuar prezenca e sondazheve, duket se shtohet akoma...

Do të votoni më 25 prill?

Kreu i KQZ: Ja ku mund të kontrolloni emrin tuaj në listën e zgjedhësve

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka informuar nëpërmjet ‘’tëitter’’ qytetarët shqiptarë se ku mund të...

Covid-19

Varianti i ri i virusit/ Gjermania merr vendimin e rëndësishëm

Gjermania po ndalon shumicën e udhëtarëve nga vendet e goditura me variantet e reja të...

Ndër të tjera u miratuan e 8 akte normative

Përfundon seanca plenare, çfarë u miratua sot në Kuvend?

Kuvendi ka përfunduar seancën e sotme plenare me miratimin e 8 akteve normative. Kuvendi ka...

“Kemi kontraktuar doza vaksinimin për 800 mijë qytetarë”

Manastirliu flet për marrëveshjen me Pfizer: Ishte përpjekje e pandaluar për…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha në Kuvend se qeveria ka kontraktuar doza vaksinimin për...

Mentor Nazarko

Dorashka e sfidës së Kadaresë ndaj Nobelit – Për Nobel!

       Ditëlindja e 85-të e Ismail Kadaresë ishte një rast i shkëlqyer për...

Merr më shumë se PD-LSI bashkë

Sondazhi II Piepoli: Nëse votohet sot PS ruan shumicën

Instituti italian Piepoli, publikoi të dhënat e sondazhit të dytë për zgjedhjet politike të 25...

"Monument fantastik, gjuhës shqipe!"

Rama uron Kadarenë edhe me vargjet e Majakovskit…

       #Edhe100💐 ISMAIL KADARE mbush sot 85 vjeç. Duke shkruar për të këtë...