MENU
klinika
“Sa malet të rrojë!”

Grupi iso-polifonik shqiptar i ngriti këngë Erdoganit, lajmi pasqyrohet në mediat turke

Merkel: Do kemi mjaft doza në këto muaj

Kur mund të dhurojë Gjermania vaksina për vendet e varfra?

Kancelarja gjermane theksoi në konferencën e shtypit se infektimet po ulen, por virusi mbetet i...

"Provokim i rëndë! Do kundërpërgjigjemi!"

Dëbimi i diplomatit rus nga Shqipëria, reagon ashpër Moska zyrtare

Rusia ka reaguar zyrtarisht për vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar një diplomat rus...

Të parët në Europë për numrin e azilantëve ekonominë

Presidenti Meta nxjerr të dhënat e Eurostat dhe bën sërish thirrjen e fortë

Presidenti Ilir Meta ka cekur sërish sot temën “e nxehtë” të tkurrjes së popullsisë shqiptare...

Paralajmërojnë masa më të ashpra

A do të mbyllen sërish kufijtë? Krerët e BE-së të shqetësuar

BE do të aplikojë një certifikatë për vaksinimin, por kjo fillimisht do të vlejë si...

Ja në çfarë roli

Biden rikthen dr. Faucin në Shtëpinë e Bardhë

Dr. Anthony Fauci është rikthyer në dhomën e konferencave të shtypit në Shtëpinë e Bardhë....

“Pse ia nxorrët emrin diplomatit tonë?”

Moska acarohet me Tiranën për “non grata”-n

Moska është acaruar me Tiranën zyrtare, pas shpalljes prej kësaj të fundit të një diplomati...

Manastirliu shpjegon

Si do të përzgjidhen qytetarët që do vaksinohen të parët:

Ministrja e Shëndetësië Ogerta Manastirliu ka treguar sot në “Opinion” se qytetarët që do jenë...

Spiunë rusë dhe iranianë

Kush janë diplomatët e shpallur “non grata” nga Shqipëria në 3 vitet e fundit?

Tirana zyrtare sot mori një vendim duke shpallur “non grata” dhe dëbuar diplomatin rus Alexey...

COVID-19

Në këtë shtet, gjendja e jashtëzakonshme zgjatet për herë të 15-të

Parlamenti i Egjiptit miratoi vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme në mbarë vendin edhe për 3...

Ç'po ndodh në shtetin fqinj

Naiviteti në prokurimin e vaksinës i kushton shtrenjtë Maqedonisë së Veriut

Besimi i Shkupit se vendet do të vepronin sipas rregullave prokurimin e vaksinave kundër COVID-19...

Rama kujton Ibrahim Rugovën

“Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë ai do të lartësohet”

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar sot presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, me rastin e...