MENU
klinika
OBSH: Një kërcënim i ri për njerëzimin

“Virusi nuk do të zhduket as me vaksinën”

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor

VOA: Mazhoranca bëri një hap pas, duket se është ndikuar nga presioni i…

Në Shqipëri, shumica socialiste shtyu për javën e ardhshme miratimin e ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor,...

Çfarë do të bëjë BE për këtë?

Problemi i “pasaportave të arta” Europiane

Një pasaportë e BE-së është ndër dokumentet më të dëshiruar në botë. Mbajtësi i saj...

Nga Andi Bushati

Basha shalqi me provë, por edhe Rama nuk është më pak

1 tetori është caktuar si data e ardhshme ku do të mblidhet Këshilli Politik dhe...

Me propozim nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve

Shqiptarët në Mal të Zi mund të përdorin simbolet kombëtare

Me propozim nga Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi qeveria e atij vendi...

Situatë shqetësuese dhe në qarkun e Korçës

Mbyllet shkolla e parë nga Covid: 80 mësues e nxënës në karantinë

Gjimnazi ‘Sami Frashëri’ në Përmet është e para shkollë që mbyllet si pasojë e Covid-19....

FOTO/ Ç’po ndodh në Mesdhe?

“Përbindëshi” amerikan zbarkon në ishullin grek, mesazh për Turqinë

Anija gjigante ushtarake e SHBA-ve, USS Hershel “Woody Williams” do të ankorohet përgjithmonë në bazën...

"Cënon integrimin e Shqipërisë në BE"

Europarlamentari Lega: Ndryshimi i njëanshëm i “5 qershorit” në kundërshtim me rekomandimet e OSBE/ODIHR

Raporteri për Shqipërinë i Grupit PPE në Parlamentin Evropian, David Lega komenton situatën politike në...

Nisin seancat dëgjimore

53 kandidatët për postet në KQZ-në e re kalojnë në ”filtrin” e Komisionit të Posaçëm

Komisioni i Posaçëm Parlamentar ka filluar sot me seancat dëgjimore të 53 kandidatëve të kualifikuar...

Rregjistrohen 127 raste të reja infektimi

MSH: Ndërrojnë jetë 4 pacientë me koronavirus

Vazhdon te mbetet i larte numri i personave te infektuar me koronavirus ne 24 ore...

Deri në një milion viktima në mbarë botën

Si u përhap frikshëm koronavirusi, nga rastet e para në Wuhan

Mbi një milion njerëz në mbarë botën kanë humbur jetën nga COVID-19, gjashtë muaj pasi...