MENU
klinika
Koncert festiv

“Krishtlindja e Tiranës sonë” zbret në sheshin “Skënderbej”

Mbledhja maratonë e qeverisë në Golem

Rama iu ‘tërheq veshin’ ministrave dhe kryebashiakëve, porosi për…

Zbardhen detaje nga mbledhja e kabinetit qeveritar që po mbahet sot në Golem. Bëhet me...

Rihapen procedurat pas pesë vitesh

Vështirësohen kriteret për “Doktor shkencash”!

Pas pesë vitesh pezullim dhe pritje per studentet qe donin te vijonin ciklin e trete...

Ja kush e zëvendëson Agron Tufën

Zgjidhet drejtuesi i ri i Institutit që heton krimet e komunizmit

Është zgjedhur kreu i ri i Institutit të Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit....

30 vjetori i LDK-së

Balla: Misioni i LDK dhe misioni i Rugovës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar me rastin e 30-të krijimit...

Nga gjeneratorët te tendat

SHBA dhuron mbi 33 mijë dollarë pajisje për emergjenca

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar sot të tjera ndihma për qytetarët shqiptarë, që...

Çfarë thonë prokurorët?

Ngërçi procedural/ Shtyhet seanca për Shullazin

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe krimit të Organizuar ka shtyrë seancën për Emiljano Shullazin...

Ja për çfarë akuzohet!

Mbërrin në SPAK dosja e parë me zyrtarë të lartë

Përfaqësues të nismës “Thurje” kanë kallëzuar sot në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) disa zyrtarë të...

Amnistia nuk u miratua

Mbi 600 të dënuar do t’i kalojnë festat në qeli

Edhe pse nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjoni u tha se brenda Dhjetorit do të...

Seancat

SPAK nis punën, fillon seleksionimi i dosjeve

Kryetari tranzitor i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Sandër Simoni, i...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjsë, Ujit dhe Mjedisit, ditën e sotme, e hënë, dt.23 Dhjetor...

U nda nga jeta në moshën 89-vjeçare

Meta: Marika Kallamata, humbje e pazëvendësueshme

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktores Marika Kallamata.  Meta...