MENU
klinika
“Loja-zinxhir” e shteteve

Jo, vaksinës? Jo edhe fluturimeve!

BE marrëveshje për 2 miliardë doza të vaksinës me 6 kompani

Në fund të vitit do të miratojë vaksinën e parë kundër COVID-19

Mbikëqyrësi i barnave i Bashkimit Evropian sot bëri të ditur se aplikimin e parë për...

Institucionet firmosin qëndrimin e përbashkët

Lufta e UÇK-së bashkon tre shtete

Institucionet e shkencës dhe të kulturës në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut kanë dalë...

Manastirliu: Edhe vaksina antiCOVID do të jetë falas!

Nis vaksinimi kundër gripit i edukatoreve dhe arsimtarëve

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nisur sot programin e vaksinimit kundër gripit falas...

"Do të jetojmë me këtë virus deri në fund të jetës sonë!"

Zbuluesi më i mirë i viruseve jep lajmin e keq mbi Covid-19

Epidemiologu Ian Lipkin është një nga zbuluesit më të mirë të viruseve në botë. Ai...

Nga Evis Nasto

Për ato gra që nuk dorëzohen!

“Po të quaj Eva, je dakort?” Kështu nisi biseda me 39- vjeçaren me origjinë nga...

“Kompania është përpjekur të zbukurojë rezultatet”?

Vaksina që ndezi shpresat e të gjithëve, do t’i nënshtrohet një prove tjetër

Vaksina e Universitetit të Oksfordit/ AstraZeneca do t’i nënshtrohet një prove të re globale, pasi...

Më 4 dhjetor!

Meta njofton organizimin e shortit për zgjedhjen e anëtarëve të KED

Presidenti Ilir Meta njofton se shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED do të bëhet...

Por izolimi do të vazhdojë deri...

Merkel jep lajmin e mirë për festat

“Izolimi i pjesshëm” në Gjermani ka të ngjarë të vazhdojë dhe gjatë vitit të ardhshëm,...

Analiza e profesorit amerikan

Si do e detyrojë Biden Serbinë të njohë Kosovën…?

Me largimin e administratës Trump nga Shtëpia e Bardhë pritet të ndryshojë edhe qasja e...

"Ne do të shpëtojmë planetin!"

Joe Biden i shkruan letër shoqatës shqiptaro-amerikane

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, i ka shkruar një...