MENU
klinika
"Dështim monumental i BE..."

Balla: BE të mbajë premtimin e dhënë

Presidenti i PE vjen në Tiranë

Soreca: Jeni në zemër të integrimit

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli do të vijë më 4 shkurt në Tiranë. Lajmin...

Kalon procesin e Vettingu-t

Konfirmohet në detyrë Sandër Simoni, kreu i GJKKO

Sandër Simoni, kryetari i përkohshëm i GJKKO, Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, është...

Konferenca e 16 për integrimin evropian

Ruçi: Mos na cilësoni ‘delja e zezë’, jemi vlerë e shtuar e BE

Po zhvillohet sot konferenca e XVI e komisioneve parlamentar për integrimin evropian të shteteve pjesëmarrëse...

"Nëse duam të jemi të drejtë..."

Merkel mbështet çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe M. e Veriut

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ditën e sotme, e premte, dt.17 Janar...

Çfarë njofton OBSH?!

“Ndryshimet klimatike, ndër sfidat shëndetësore në dekadën e ardhshme”

Kriza e klimës dhe ndryshimet klimatike janë një nga 13 sfidat shëndetësore në dhjetë vitet...

“Humbja e Xhevdet Ferrit, e pazëvendësueshme”

Basha mesazh prekës për aktorin, kujton kohën kur ishte deputet i PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakohëshme nga jeta...

Nga Gëzim Kabashi

Leksionet e tërmetit të vitit 1926 për rindërtimin e Durrësit

Hapësirat e lira që u krijuan pas shkatërrimit të mjaft godinave në Durrës nga tërmeti...

"LSI kërkon plotësimin e 9 kushteve të Bundestagut"

Kryemadhi publikon foton nga takimi me Varhelyi

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar një...

"Na la një trashëgimi të vyer në kinematografi"

Ndarja nga jeta e aktorit Xhevdet Ferri, Meta: Më ka prekur thellë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar i pari nga personalitetet politike për ndarjen nga jeta të...

"Lamtumirë Xhodë!"

‘S’kam fjalë’, kryeministri Rama i pikëlluar për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferrit

Kryeministri Rama ka dhënë një mesazh ngushëllimi për vdekjen e aktorit Xhevdet Ferri. Ai shprehet...