MENU
klinika
Flet kreu i Konfindustria

Çfarë rrezikon legalizimi i kanabisit? Diskutimi, pasi të kenë dhënë ‘OK’ BE e SHBA

ISSH apel të fortë qytetarëve

‘Merrni ushqime për 1 javë, nëse mundeni kufizoni…’

Rastete reja të rritura me të infektuar nga Covid-19, për të tretën ditë radhazi, tregojnë...

Por lëvizja nuk është për të gjithë. Ja cilët lejohen!

Këto vende në Evropë kanë hapur kufijtë që sot

Gjermania, Austria, Zvicra dhe Franca lehtësojnë nga e shtuna hapjen e kufijve mes tyre. Por...

'Në rast se... do të jetë falas'

“Me apo pa vaksinë, do t’i kthehemi normalitetit!”

Presidenti amerikan, Donald Trump, shpreson që shoqëria dhe ekonomia e vendit të tij do arrijë...

‘Kishim pajisje vetëm për tre ditë për të luftuar virusin’

Mjekët francezë ia thonë në sy presidentit, Macron e pranon: Kemi bërë një gabim…

Mjekët francezë debatuan të premten me Presidentin Emmanuel Macron në një ndër spitalet kryesore të...

Rama për spanjollët: BE, alternativa e vetme!

“Me njërën dorë e sy vizatoj, me dorën e syrin tjetër kujdesem për punën e kryeministrit”

Takimi me kryeministrin Edi Rama është në orën 14:00. I përpiktë, kryeministri socialist shqiptar vendos...

Letra e KLSH për Veliaj

“Pezullo vendimin për shembjen e Teatrit Kombëtar”

Kontrolli i Lartë i Shtetit i rekomandon kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj të...

Vëmendje po i kushtojnë veçanërisht mediat kineze

Virusi në SHBA që më 1 janar? – Disa media lokale flasin për 170 pacientë

Mediat lokale amerikane, por veçanërisht ato kineze, janë duke investiguar mbi qindra raste të dyshuara...

OBSH ngre alarmin

“Nuk është koha për të festuar arritjet, bëni gati spitalet për valën e dytë të COVID!”

Vendet evropiane mund të përballen me një valë të dytë vdekjeprurëse të koronavirusit gjatë dimrit,...

Tirana dhe Durrësi dy vatrat më të “nxehta”

Kurba ende e pandryshuar, edhe sot 17 raste me COVID në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus...

“Ka një kurë”, kompania nga Kalifornia ngjall shpresa

“Kemi zbuluar një antitrup që bllokon 100% koronavirusin”

Shkencëtarët e një kompanie bioteknike në Kaliforni deklarojnë se kanë zbuluar një antitrup që bllokon...

Në kufi me Kinën, zero vdekje

Ç’e bën Vietnamin kampion botëror anti-Corona?

Megjithë një kufi të gjatë me Kinën dhe një popullsi prej rreth 97 milion njerëz,...