MENU
klinika
Prefekti kërkesë që 3 shtatori të shpallet Festë Kombëtare

100-vjetori i Luftës së Vlorës / Rama: Duhet t’u jemi dy herë borxhlinj vlonjatëve

Negociatat për Tiranën dhe Shkupin

BE: Në shtator rikthehen diskutimet për kuadrin rregullator

Teksa Shqipëria pret tryezën e parë ndërqeveritare Shqipëri-BE, Brukseli i rikthehet bisedimeve teknike mbi kuadrin...

'S’do ketë vatra infeksioni në shkolla nëse..."

Pipero: Teste serologjike për mësuesit

Kur duhet dhe pak ditë të nisë viti i ri shkollor, të gjithë strukturat shtetërore...

“Lukashenko nuk i përgjigjet askujt, përveç Putinit”

Liderja e opozitës në Bjellorusi: Ja shansi i vetëm për takim me Ramën

Kundërshtarja më e fortë e Presidentit të Bjellorusisë, Svetlana Tikhanovskaya ka folur me deputetet italiane...

Nga Mentor Kikia

Për partinë e dimë, po për Shqipërinë çfarë keni bërë?

Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të PS-së, kryeministri Rama iu referua “një udhëheqësi...

Xhezair Zaganjori, ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese

Pse Greqia s’mund të aplikojë 12 miljet me Shqipërinë?

Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Xhezair Zaganjori, është shprehur për debatin në lidhje me kufirin detar...

Të përjashtuarit nga fushata elektorale dhe tre emrat e besuar

Rama “fshin” ministrat nga qarqet, priten shkarkime!

Nga 14 ministra të kabinetit qeverisës, kryeministri Edi Rama u besoi drejtimin politik të fushatës...

Provokon këshilltari i Erdogan: Së shpejti Turqia do pushtojë ‘hapësirën’

“Greqia po vdes urie, BE është e goditur nga COVID”

Prof. Mesut Hakki Casin, një këshilltar i Presidentit turk, Tayyip Erdogan për çështje të politikës...

Ja sa raste të reja u shënuan sot

Situata e Covid-19/ Humbin jetën gjashtë pacientë në dy spitale

Janë identifikuar 122 raste të reja me virusin Sars-Cov 2, në 856 testime të kryera,...

A e rrëzoi ai Gjukanoviçin?

ANALIZA: Vuçiç, njeriu që ndez dhe fik zjarrin në rajon

Në një nga rrëfimet e tij, ish-ambasadori britanik Ivor Roberts e përshkruante presidentin Aleksandër Vuçiç...

Udhëtimet nga Shqipëria në kohë pandemie

Ambasada gjermane njoftim për qytetarët

Ambasada Gjermane Tiranë ka sqaruar edhe një herë detaje për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt...

"Ç’ndodhi me bonusin për stafin në vijën e parë të luftës?"

Rritje pagash?! Mjeku i kthehet ashpër Ramës: Firmose që nesër!

Mjeku i njohur, Artan koni, reagon ashpër pas premtimit të kryeministrit Edi Rama të bërë...