MENU
klinika
"Ndaleni këtë pazar"

Drafti i ‘Zgjedhores’ në Kuvend, Murrizi: S’do merrni asnjë votë nga opozita

Studimi

Suedi: Imunitet ndaj infeksionit të Covid-19 fitohet edhe pa u zhvilluar antitrupa

Imuniteti ndaj koronavirusit mund të jetë më e madh nga sa është menduar më parë....

30 vjet nga hapja e ambasadave

Meta kujton 2 korrikun: Koha për kthimin e shqiptarëve në vendin e tyre

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur marrjen e presidencës së BE për 6 muaj nga Gjermania...

Rama nxjerr videon nga hapja e ambasadave

30 vjet nga eksodi historik i shqiptarëve!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka kujtuar sot 30 vjetorin e hapjes se ambasadave, kohen...

Zëri i Amerikës

Korniza me 3 pjesë e bisedimeve për anëtarësim e Shqipërisë, ja çfarë përcaktohet

Komisioni Europian, njoftoi dje se i ka paraqitur Këshillit, projektin e kornizës së bisedimeve për...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 2 korrik 2020

Këtë fillim muaji euro këmbehet me 124.60 lekë. Dollari amerikan, këmbehet në tregun valutor me...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Në vend do të ndikojnë masat ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti parashikohet i...

Biblioteka Kombëtare online

Dixhitalizohen mbi 265 mijë faqe dorëshkrimesh e antikuarësh

        Falë punës së Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë, përgjatë gjithë muajve të...

"Askush s’mund të bëjë presion në kohë pandemie"

Zgjedhjet në universitet, reagon profesor Edvin Prifti

Profesor Doktor Edvin Prifti, shef i shërbimit të Kardiokirurgjisë në QSUT shprehet kundër mbajtjes së...

Të gjithë në rezidencën e SHBA

Festimet për pavarësinë e Amerikës bëjnë bashkë Ramën, Metën e Bashën

Një zhvillim i papritur ka ndodhur pasditen e sotme, teksa mësohet se kryeministri Edi Rama,...

Varhelyi: Hap me rëndësi për rrugën drejt BE

KE harton kuadrin negociues për Shqipërinë, i ndarë në tre pjesë

Sot, Komisioni Evropian i paraqiti Këshillit draftin e kornizave të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

DW: Arsyet që penalizuan Shqipërinë e Kosovën

Pse BE nuk i hapi kufijtë?!

Serbia dhe Mali i Zi janë dy vendet e vetme të Ballkanit Perëndimor me të...