MENU
klinika
93 raste të reja

Situata e Covid 19/ Humbin jetën gjashtë pacientë në dy spitalet Covid

Nga Mentor Kikia

Përse u zemëruan ‘patritotët’ shqiptarë me Dritanin e Malit të Zi?

Mesaduket ka zhgënjyer shumë “patriotë” shqiptarë ky politikani malazez, me origjinë shqiptare. Ai, ashtu siç...

Ndarja e kufirit/ "Të negociohet për…"

Myslim Pashaj tregon dy ishujt ku bazohet “loja” greke me detin”

Koloneli Myslim Pashaj ka reaguar edhe një herë tjetër për çështjen e detit dhe ndarjen...

Analiza

Kur politikanët citojnë statistikat e Covid-19, ata mund të gabohen por shifrat janë të sakta

Nga David Spiegelhalter, The Guardian Herët ose vonë, ne do të na duhet të hetojmë mbi...

Takimi me drejtuesit rajonalë të arsimit

Rama: Mbajtja e shkollave mbyllur, s’ishte opsion! S’ngremë dot mure të larta kundër virusit

Në prag të nisjes së vitit shkollor, kryeministri Rama i kërkoi drejtuesve të zyrave arsimore...

"Sigurohuni që…"

Kim letër krerëve të partive: Mbani përgjegjësi për kandidatët!

Në prag të nisjes së përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare ambasadorja e SHBA në...

Fton në takim Ramën e Bashën

Zgjedhjet parlamentare, Presidenti Meta kërkon konsultime me partitë politike

Presidenti Ilir Meta nis konsultimet për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Në...

Baba Mondi: Zoti i bekoftë shqiptarët, shpresojmë t’i kthehen riteve

Besimtarët bektashianë festojnë sot ‘Ditën e Hashures’

Besimtarët bektashianë festojnë sot ‘Ditën e Hashures’, e cila konsiderohet si dita më e rëndësishme...

Pandemia e Covid-19 shton rrezikun

“Save the Children” jep alarmin: 70000 fëmijë në Afrikë rrezikojnë të vdesin nga uria

Organizata britanike bamirëse “Save the Children” paralajmëroi se gati 70,000 fëmijë në Afrikën nën-Sahariane janë...