MENU
klinika
Kur skadon afati i kartave jeshile, edhe ata që kanë marrë vizat…

Fituesit e lotarisë amerikane, të mashtruar nga urdhri i Trump!

"Nëse do të isha në një situatë të ngushtë..."

Trump: SHBA-të do ta kenë shpejt vaksinën kundër koronavirusit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, shprehu optimizmin e tij se SHBA-ja do të...

Për çfarë kanë nevojë studiuesit?

Mjekët studiojnë pasojat afatgjata të koronavirusit

Mjekët në vende me një numër në rritje pacientësh që kanë kaluar koronavirusin, thonë se...

Çfarë ndodhi sot në Kombinat?

“Shënime me përmbajtje fetare dhe shenja të mos ushqyerjes te 2 vajzat”

Detaje të reja bëhen me dije në lidhje me ngjarjen e zbuluar sot në Kombinat,...

Nga Endri Shabani/ "Kemi 30 vjet që..."

Në 2 Korrik 1990, filloi fundi i regjimit të vjetër!

Në 2 Korrik 1990, filloi fundi i regjimit të vjetër! Une isha ne kopsht, ndersa...

"Nuk i pyesim dhe s’do lejojmë askënd të hyjë në vendin tonë"

Vendi i BE-së, që nuk do t’ia dijë për vendimin e Brukselit për kufijtë

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, tha se nuk do të zbatojë rekomandimin e Bashkimit Evropian...

Cili është hapi i radhës?

Nënshkruhet marrëveshja me Turqinë për ndërtimin e 522 banesave në Laç

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj së bashku me ministrin turk të Urbanizimit, nënshkruan kontratën për...

Drejtori i Fiumicinos: “Penalizon turizmin”

Italia sfidon BE. Vazhdon të mbajë detyrimin e karantinës

Dyqind e tridhjetë fluturime gjithsej dhe 20 mijë pasagjerë në ditë. Këta janë numrat e...

Politika e ndjekur është vërtetuar si dështim

Kryeministri i Suedisë kërkon hetim për përgjigjen e vendit ndaj pandemisë

Kryeministri i Suedisë ka urdhëruar një hetim mbi vendimin e vendit për të mos imponuar...

Specialistët e sëmundjeve infektive në Itali

“Rreziqet epidemike prezente, gabon kush mendon të kundërtën”

Shoqata italiane e Sëmundjeve Infektive në Itali ka deklaruar se “Vala e dytë e pandemisë...