MENU
klinika
"Hapja ka risk"

A ka kaluar piku i virusit? Rama: Nuk duhet të surprizohemi

'S'do mbyllemi në shtëpi 1 vit'

Rama tregon kur do të ketë lehtësira më të mëdha

Kryeminstri Edi Rama ka thënë se hapja nuk mund të jetë e menjëhershme, dhe se...

60 infermierë drejt Italisë

Di Maio: Një dhuratë tjetër, që vjen nga miqtë tanë shqiptarë

Ministri i Jashtëm i Italisë Juigi Di Maio ka reaguar pasi janë nisur nga Shqipëria...

"Nëse je qytetar amerikan..."

Ambasada e SHBA: Do të ketë një fluturim Tiranë-Frankfurt të shtunën

Teksa autoritetet shqiptare kanë vënë në dispozicion disa linja udhëtimi, për të riatdhesuar shqiptarët e...

atat dhe oraret

Publikohet kalendari i riatdhesimeve nga Gjermania, Anglia dhe Franca

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar oraret dhe vendet nga ku do të kryhen...

"Masat dhe kufizimet të panevojshme"

Profesori i Oksfordit: Piku ishte para izolimit, bravo Suedisë!

Piku i koronavirusit në Britaninë e Madhe ishte përpara izolimit. Kështu tha për Daily Mail...

“I mbajta duart derisa vdiq”

Rrëfimi prekës i infermieres që heq ventilatorin: Kam makthe!

Të kesh qasje në një ventilator mund të nënkuptojë ndryshimin midis jetës dhe vdekjes për...

Ekonomia dhe norma e vdekshmërisë

Si strategjia kontroverse ndaj Covid-19 në Suedi po provon të jetë efektive

Qasja jo e zakonshme e luftës ndaj koronavirusit në Suedi po nis të japë rezultate...

Tritan Kalo habit me deklaratën

A ka qarkulluar virusi në Shqipëri që në Janar?

Mjeku, Tritan Kalo, nuk e përjashton mundësinë që virusi të ketë qarkulluar në vendin tonë...

Zgjatet gjendja e Emergjencës përtej 25 prillit

Rama: Do të falen të gjitha taksat për këtë vit për biznesin…

“Të gjitha bizneset e vogla nuk do të paguajnë taksa deri në fund të këtij...

Lajmi i keq

Vend-hambari i turistëve drejt Shqipërisë mbyll kufijtë për një vit

Presidenti çek Milos Zeman u ka thënë qytetarëve që të shijojnë bukurinë e vendit të...

Bëhet fjalë për 60 'bluza të bardha'

Një grup tjetër mjekësh e infermierësh nga Shqipëria në ndihmë të Italisë

Një tjetër grup mjekësh dhe infermierësh nga Shqipëria janë nisur sot drejt Italisë, për të...