MENU
klinika
"Punojnë pa u ndalur për gjurmimin e rasteve"

“Nga veriu në jug”, Manastirliu publikon fotot e epidemiologëve në terren

Prishen barrakat me gjithë kundërshtimin e banorëve

Zhvendoset tregu i rrobave të përdorura tek ish-“Qyteti i nxënësve”

Mëngjesin e kësaj të marte forca të shumta të policisë bashkiake dhe IMT zbarkuan tek...

Edvin Prifti: Deklarata që i jep fund kësaj dileme!

Ngjashmëri me HIV/ Nobelisti në mjekësi: Koronavirusi do të zhduket vetë!

Luc de Montagnier është një shkencëtar me famë botërore, si dhe fitues i çmimit Nobel...

“Qëndrojmë pranë Shqipërisë”

BE donacion për 20 mijë teste në Shqipëri, reagon Soreca

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luiggi Soreca ka deklaruar se në vendin tonë do...

”Shpresojmë të shfrytëzojmë verën”

Balla: 400 milionë eurot që shkonit jashtë, shpenzojini këtu

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla në një lidhje live për ‘‘News24” shpreson që...

“Paketa antishpifje do përkeqësojë situatën e medias në Shqipëri”

“Antishpifje”/ Meta apel qeverisë: Të terhiqet!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një deklarate shpërndarë mediave lidhur me raportin e Reporterëve...

Plan i diferencuar sipas zonave”

Conte: Nga 4 maji Italia fillon rihapjen

Kryeministri Giuseppe Conte lajmëron se Italia fillon hapjen nga 4 maji por me një plan...

Njohuritë e saj mund të shpëtojnë Gjermaninë

Kryeshkencëtarja e Gjermanisë

*Nga Saskia Miller Emri që iu vendos pandemisë së murtajës bubonike të shekullit XIV e...

Ku dhe sa mbijeton COVID-19?

Sulçebe: Duhet të bashkëjetojmë me këtë virus deri në fund të vitit, kur…

Prof.Dr.Genc Sulçebe shprehet se teknologjia mjekësore tashmë është e avancuar dhe se pritet që shumë...

Covid-19

“Ligjet” miratojnë zgjatjen e fatkeqësisë natyrore me dy muaj

Komisioni i Ligjeve miratoi sot zgjatjen me dy muaj të gjendjes së fatkeqësisë natyrore, deri...

Remdesivir me rezultate shpresëdhënëse ndaj koronavirusit

Ilaçi pati qartësisht një efekt shumë pozitiv tek sëmundja”

Një studim i ri tregon se ilaçi eksperimental antiviral Remdesivir arriti të parandalojë përparimin e...

"Virusi nuk është gjigant, bota po përballet me “neurozë masive”"

“Ja si të dalim nga filmi horror COVID”

Frika dhe paniku nga përhapja e virusit Corona në botë po shtohen. Presidenti i Shoqatës...