MENU
klinika
Raporti ditor nga MSH

Sot 151 raste të reja me COVID dhe një humbje jete

Nga Enver Robelli 

Përherë duke përqafuar Putinin

Nga Enver Robelli  Çka i shtynë disa politikanë të majtë gjermanë që ta mbrojnë autokratin...

Nga Artur Ajazi

PS, kjo “skuadër” e madhe, përballë një “ekipi” të zgërlaqur

Nga Artur Ajazi Edi Rama, kryetari i Partisë Socialiste dhe kryeministër i Shqipërisë, synon dhe...

Kuvendi rrëzon Metën, lë në fuqi ligjin

8 kushte të reja për të marrë shtetësinë shqiptare nga të huajt

Komisioni i Sigurisë Kombëtare, në seancën e parë për këtë sesion parlamentar, ka rrëzuar dekretin...

'Mos më vrit, më fejoni dhe me sakat'

Si u zbulua skeleti i Eglantina Bucit dhe si e mashtroi i vëllai për ta vrarë

“Ndihmë, mos më vrit, do të fejohem me kë të thoni ju qoftë edhe sakat”. Ishin...

Përdorën më shumë internetin përmes Wifi

Pandemia “rrudh” telefonatat: Shqiptarët kursyen

Pandemia Covid-19 i ka detyruar qytetarët shqiptarë të kursehen edhe në drejtim të telefonatave dhe...

"Pasuria e tij është shumë e paqartë..."

Topalli: Nëse Basha nuk ikën nga drejtimi i PD-së, Rama merr mandatin e tretë

Ish-kryetarja e parlamentit, Jozefina Topalli ka folur, në lidhje me zgjedhjet parlamentare që do të...

Çfarë synon propozimi i PS?

Komisioni i Sigurisë rrëzon dekretin e Metës për ligjin “Për shtetësinë”

Me shumicë votash, Komisioni i Sigurisë Parlamentare ka rrëzuar dekretin e Presidentit, Ilir Meta për...

"Ja sa mandate synojmë"

‘Nga nesër nis riformatimi i…’, zbardhen porositë e Ramës për drejtuesit politikë në qarqe

Porosi dhe objektiva të qarta ka dhënë kryetari i PS-së, Edi Rama për drejtuesit politikë...

Hajnaj: Kandidatët më të mirë do të zgjidhen njësoj si rekrutimet në FBI

Pas takimit me ambasadoren amerikane, hapet gara për 60 hetuesit e parë të BKH

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, zhvilloi dhe një takim me drejtoreshën e Byrosë Kombëtare të Hetimit,...

Nga Dritan Hila

E vetmja rrugë që Rama të marrë mandatin e tretë

Dy linja dallohen në fushatën aktuale të Ramës. E para ka të bëjë me karikaturizimin...

PS ndez motorët

Rama mbledh në selinë rozë drejtuesit politikë në qarqe

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00 në një takim, drejtuesit...