MENU
klinika
"Bashkëbisedim për procesin e integrimit në BE"

Xhaçka takim me Sorecën: Angazhojmë të gjitha burimet për hapjen e negociatava…

Tabela/ Reshjet ndërpriten të shtunën, por…

Çfarë parashikojnë meteorologët për ditët në vijim?

Mot i paqëndrueshëm do të mbizotërojë në gjithë vendin edhe tre ditët e ardhshme, pasi...

ANALIZA/ Si do të sillemi pas vaksinimit?

Çfarë tregojnë ekspertët amerikanë për rikthimin e normalitetit

Pas autorizimit më të fundit nga EMA dhe AIFA për shpërndarjen e vaksinës anti-Covid të...

Ndryshe do të përballen...

Apeli për udhëtarët që vijnë nga Anglia: Karantinohuni për 14 ditë sapo…

Aeroporti i Rinasit i ka bëri thirrje të gjithë pasagjerëve që vijnë nga Anglia me...

Operacioni antidrogë në Skrapar

Çuçi: Kush përfshihet në krim përballet me drejtësinë

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas operacionit antidrogë në Skrapar. Nga hetimet e...

Greqia na dhuron vaksina

Rama takon Dendias, në tryezë ligji i luftës dhe marrëdhëniet mes dy vendeve

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Athinë,ku ka nisur takimet me ministrin e jashtëm Nikos...

BE siguron 600 milionë vaksina të BioNTech/Pfizer

Von der Leyen: Do të rritet vaksinimi në gjithë Evropën

Bashkimi Evropian ka arritur të sigurisë edhe 600 milionë doza të vaksinës BioNTech/Pfizer. Lajmi bëhet...

"Faleminderit miqve shqiptarë që u shqetësuan"

Ambasadorja Yuri Kim për ngjarjet në SHBA: Ata që shkelën ligjin…

Ambasadorja Amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka reaguar për ngjarjet e fundit në Amerikë...

Mes tyre edhe zyrtarë të lartë policie. Çfarë u zbulua nga përgjimet?

EMRAT/ SPAK lëshon 23 urdhër arreste për kultivim droge

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka lëshuar 23 urdhër arreste...

Çfarë do diskutojë me Mitsotakis?

Rama zbret në Athinë pas vizitës në Turqi

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Athinë ku do të takohet me homologun grek Mitsotakis....

Studimi

Vaksina Pfizer është efektive ndaj 16 mutacioneve të koronavirusit

Vaksina Pfizer/Biontech kundër COVID-19 duket se është efektive ndaj një numri të konsiderueshëm mutacionesh të...

“Kaluam valën e dytë, tani presim pasojat e festimeve”

Shifrat e paqëndrueshme të Covid, rriten rastet, ulen shtrimet

Rritja e testimeve në tri ditët e fundit ka sjellë pashmangshmërisht më shumë të infektuar...