MENU
klinika
"Rama dështoi"

Basha: Situata është dhjetëra herë më e rëndë

“Si ndikon vaksina e tuberkulozit...”

Profesori i imunologjisë, Sulçebe: Ja pse Shqipëria është më e mbrojtur

PROF. DR. GENC SULÇEBE Ishte viti 1921 kur dy shkencëtarë franceze, Albert Calmette dhe Camille...

I përgjigjet opozitës

Basha mblodhi aleatët, ironizon Rama: Vaj medet PD

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me ironi për mbledhjen dhe deklaratën e opozitës së bashkuar mesditën...

Nisma e miliarderit Michael Bloomberg

Plani i Nju Jorkut për gjurmim masiv të COVID-19

Miliarderi nga Nju Jorku Michael Bloomberg do të ndihmojë shtetin e tij që të krijojë...

Pro, 91 vota

Kuvendi miraton shtyrjen e gjendjes së “Fatkeqësisë natyrore”

Kuvendi ka miratuar sot shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në vend. Me kërkesë të...

Përgjigjia e studimit francez

A të mbron duhani nga Covid-19?

Konsumimi i duhanit mund të të mbrojë nga virusi Covid-19. Kjo hipotezë është trajtuar në një...

Kina tjetër ndihmë për OBSH

Dhuron 30 milionë dollarë për të luftuar koronavirusin

Kina ka njoftuar se i ka dhuruar 30 milionë dollarë të tjera Organizatës Botërore Shëndetësore...

Si paraqitet situata 24 orët e fundit?

Përditësimi i MSH mbi situatën ‘COVID-19’ në vend

Ka shkruar në 663 numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Mësohet se...

Analiza/ Washington Post

Një mpiksje misterioze gjaku është duke vrarë pacientët me koronavirus

“Washington Post” Craig Coopersmith ishte zgjuar herët atë mëngjes si zakonisht për të hapur me...

Masa për frenimin e COVID-19

Vendosja e maskave në Gjermani do bëhet e detyrueshme

Gjermania ka vendosur që vendosja e maskave të bëhet e detyrueshme, duke vendosur kështu një...

Çfarë duhet të dijë bota?

ANALIZA: E vërteta e zymtë për “modelin suedez”

Ndërsa pandemia e koronavirusit ka përfshirë planetin, Suedia ka spikatur në mesin e demokracive perëndimore,...

Si na ndryshoi koronavirusi?

Përshëndetjet në epokën e re të distancimit social

Nga Adrian Wooldridge Më e rëndësishmja në ndryshimin që zakonet kanë pësuar në dekadat e...