MENU
klinika
"Kam stres, nuk fle mirë..."

Amerikanët në ankth për zgjedhjet presidenciale 2020

Bino: Do të kryhen testet e shpejta

Lokalet përhapësit kryesorë të Covid-19

Tetori shënoi rritje ekstreme të rasteve me koronavirus në vend. Epidemiologët kanë vlerësuar se incidenca...

Jemi afër...

Sa do na duhet të jetojmë me normalitetin e ri?

Duhet të themi që e gjithë bota është e sëmurë, nga Covid-19. Ky ka qenë...

Kathimerini: Meta mund të jetë pengesë!

Greqia hedh hapin e rradhës, dekreti për zgjerimin shkon në gjykatën më të lartë për kontroll

Gjatë një vizite të Ministrit të Jashtëm Nikos Dendias në Tiranë, u arrit dakortësia mes...

...sepse ai përfaqëson Republikanët

Bëhuni gati për Trump 2

Gjithë bota do të mbajë sytë nga zgjedhjet më të rëndësishme që na presin së...

Situata me Covid/ Rekord vdekjesh në 24 orët e fundit

VOA: Tetori u mbyll me shtim të fortë të rasteve në Shqipëri

Në Shqipëri, muaji Tetor u mbyll me një përkeqësim të situatës së pandemisë së Koronavirusit,...

“Shifrat po rriten frikshëm”

Ministri i Shëndetësisë italiane paralajmëron: Bllokim si në mars, kemi 48 orë kohë…!

Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza, tha të dielën se të dhënat e reja...

Astrit Patozi

Nuk do t’ia bëjmë atë nder Edi Ramës

Mes Monës që thotë se nuk ka COVID 19 fare dhe Lulit, që ka lënë...

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve

Sërish rekord infektimesh/ Nëntë pacientë humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit...

Edhe dy ditë nga zgjedhjet presidenciale!

Përse në SHBA votojnë të martën dhe përse gjithmonë në vjeshtë?

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, që fitojnë vëmendjen e tërë botës, këtë vit do të mbahen...

“Merreni seriozisht këtë sëmundje”

Një tjetër deputete infektohet me koronavirus. Çfarë shkruan në rrjetet sociale?

Deputetja Rudina Hajdari rezulton e infektuar me koronavirus. Nëpërmjet një shënimi në Facebook, zonja Hajdari...

Çfarë po ndodh ndërkohë në rajon?

Gjithçka mbyllet veç shkollave! Përse organizatat bëjnë thirrje që ato të qëndrojnë të hapura?

Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), Fondi i Kombeve të...