MENU
klinika
Intervistohen kandidatët

KLP drejt ngritjes së Prokurorisë Speciale!

Vizita në Sarajevë

Meta takon Erdoganin: Turqia po mbron Ballkanin!

Presidenti Ilir Meta ka takuar ditën e sotme në Sarajevë presidentin e Turqisë Recep Tayyip...

Deklarata

Ç’do bëjnë kryebashkiakët e PD? Ish-deputetja zbulon skenarin

“Do të ketë protesta lokale dhe kombëtare, si edhe takime me qytetarët”, kështu ka deklaruar...

Detaje

I kishte dhënë licensë kabllori fisit Çapja, lirohet ish-anëtari i AMA-s

Lirohet ish-anëtari i Autoritetit të Medias Audiovizive Andrea Nathanaili, i cili u arrestua rreth një...

Detajet pas takimit

Ç’po ndodh në Ministrinë e Brendshme? Lleshaj mbledh “kokat” e Policisë

Pas takimit që kryeministri pati një javë më parë me ministrin e Brendshëm, drejtorin e...

Mungesa e Kosovës në Samit

Meta provokoi Serbinë? Bërnabiç “i kthehet” ashpër

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është përplasur me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç, gjatë Samitit...

"Shqipëria e 2019 nuk është ajo e 1913"

Letër SHBA dhe BE, vjen përgigjja e parë për Ademin

Letrës së kryebashkiakes Voltana Ademi në Shkodër drejtuar SHBA-ve dhe vendeve të BE-së i ka...

"Prioriteti numër një është..."

Një ditë pas protestës, Basha del me një mesazh të rëndësishëm

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook ka shpërndarë një mesazh vetëm një ditë...

Deklarata

“Kosova shtet i pavarur”, Meta i prerë në Samitin e SEECP

Presidenti i Republikës,. Ilir Meta mori pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve...

Detaje

Një ditë pas protestës, shefja e OSBE “zbarkon” në zyrën e Bashës

Këtë mesditë në zyrën e Bashës ka mbërritur shefja e misionit të OSBE, Audrey Glover....

SPAK

Dosjet e “nxehta”/ Hajdarmataj përgjigjet për përgjimet e “Bild”

Ka mbaruar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë intervistimi i prokuroritë të Krimeve të Rënda,...

Ja kush e jep verdiktin përfundimtar

Shkarkimi i Metës, DW zbulon kur bëhet votimi

Parlamenti miratoi në mbrëmjen e të hënës, (08.07.2019) ngritjen e një komisioni të posaҫëm për...