MENU
klinika
“Qeveria në Tiranë nuk duhet të provokojë”

Zyrtari i BE, Michael Gahler: Marrëveshjet me palët e treta janë në shkelje të ligjit europian

Studimi britanik

Vaksina Novavax ka efikasitet ndaj variantit të ri të COVID-19

Vaksina Novavax është e para që tregon se është efektive kundër variantit të ri të...

Pandemia e COVID-19 ndryshon planet

Rriten adoptimet e standardeve për shëndetësinë

Pandemia e COVID-19 ka ndryshuar planet dhe fokusin e shumicës së institucioneve dhe pjesa e...

“Mësimi që morëm nga 6 janari”

Administrata e Biden/ Yuri Kim: Vëmendja ndaj Ballkanit nuk ndryshon

Ndërsa në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka tashmë një qeverisje të re, drejtuar nga...

"Do të vazhdoj ta ndjek punën në Tiranë nga afër"

Infektohet me koronavirus ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë

Është infektuar me koronavirusi ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca. Lajmin e bën...

"Do ishte fatkeqësia e tretë pas tërmetit e pandemisë"

Ish-këshilltari i Bashës, kundër planit ekonomik të PD-së!

Besart Kadia, ish-këshilltari i Lulzim Bashës, tashmë zv.ministër i Financave në qeverinë Rama, ka folur...

Ja rastet ku bëhen përjashtime

Polonia vë në zbatim vendimin, ndalohet tërësisht aborti

Qeveria poloneze ka njoftuar se ka nisur të zbatohet masa e ndalimit, pothuajse të plotë,...

Analiza

Premtimi dhe rreziqet e “pasaportave të vaksinave”

The Economist Gara për të vaksinuar popullatat kundër Covid-19 është në vazhdim e sipër. Më...

COVID-19

Jo më një maskë, ekspertët sugjerojnë dy të tilla!

Nga Fenit Nirappil, The Washington Post Zbulimi i varianteve të reja të koronavirusit në Shtetet e...

Të dhënat e 24 orëve të fundit

Nuk ka përmirësim situata nga Covid-në vend, sërish shifra të larta

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën...

Shpëtim Nazarko

Kush fiton zgjedhjet, apo çfarë po ndodh me partitë politike?

       Rrëmuja mendore që ka krijuar prezenca e sondazheve, duket se shtohet akoma...

Do të votoni më 25 prill?

Kreu i KQZ: Ja ku mund të kontrolloni emrin tuaj në listën e zgjedhësve

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka informuar nëpërmjet ‘’tëitter’’ qytetarët shqiptarë se ku mund të...