MENU
klinika
Arrihet marrëveshja

Të dënuarit do të punojnë në fasoneri!

"Punësimi e ekonomia prioritet i panegociueshëm"

Kryemadhi prezanton programin politik të LSI

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka prezantuar programin politik të LSI për zgjedhjet e 25...

Covid-19

Gjermania, vendi i parë në BE që blen ilaçin e antitrupave

Ka disa vaksina kundër Coronës, por shumë pak ilaçe efektive për të sëmurët. Ministri gjerman...

E zbulon shkenca!

Cilat vende në Evropë janë më të rrezikuara nga tërmetet?

Sipas një harte të hartuar nga studiues nga BE-ja, vendet e Ballkanit dhe Mesdheut, si...

Për herë të parë në historinë e vendit

Shtesa natyrore e popullsisë, negative në 2020-n

Me vdekjet që arritën në nivele rekord në 2020-s, si rrjedhojë e pasojave fatale të...

“Joe Biden dhe sfidat përballë tij”

VOA: Nga jeta personale, vdekja e djalit tek inaugurimi si President i SHBA-ve

Më 20 janar, Joe Biden mori zyrtarisht frenat e Shtëpisë së Bardhë. Njeriu i cili...

“Kryeministri shqiptar shikon nga Turqia përpara zgjedhjeve”

Mediat greke: Rama është duke e promovuar si aleatin kryesor! BE është mërzitur…

Gazeta greke “Ekathimerini” thotë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke promovuar Turqinë si...

Studimi/ Bëhet fjalë për vitaminat D, C, zink dhe...

4 vitaminat që ulin efektet e koronavirusit

Një studim i ri tregon se nivelet e ulta të vitaminës D shoqërohen me një...

SHBA kryeson me shifrat e koronavirusit

Paralajmërimi i Presidentit Biden: Më lejoni të jemi i qartë, situata do të…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kryesojnë me shifrat e koronavirusit, duke konfirmuar mbi 25 milion...

Do të hapte dyert e mbyllura të...

CNN: Çfarë kuptimi ka pasaporta e vaksinimit?

CNN i ka kushtuar një artikull të veçantë pasaportës së vaksinimit dhe lidhjes së saj...

Po bota?!

CNBC: Wuhan i rikthehet normalitetit

Një vit më parë, një njoftim i dërguar në Wuhan në 2 të mëngjesit njoftoi...

Nga Andi Bushati

Mos dëgjoni përgjimet, besoni sondazhet

Ky mandat i dytë i rilindjes po mbyllet ashtu sikurse filloi: me përgjime që vërtetojnë...