MENU
klinika
“Një AMA si hetuesi dhe një AKEP si xhelat”

Kryemadhi: Paketa antishpifje, një këmbanë alarmi

“Nëse çmenduria çohet deri në fund nga Kuvendi, …”

Basha: Do bëjmë gjithçka për të zhbërë ligjin anti-shpifje

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në tryezën për lirinë e medias se nëse...

Pasojat e tërmetit

Edi Rama kërkesë Kuvendit, kërkon shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka kërkuar zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri me...

"Rritët besimin me partnerët"

U shkri pas krijimit të SPAK-ut/ Kryeprokurori takon stafin e Krimeve të Rënda

Kryeprokurori Olsian Çela, këtë mëngjes ka zhvilluar një vizitë te Prokuroria e Krimeve të Rënda,...

Paralajmërimi për abuzuesit

Masa të rrepta në terren/ Policia aksion kundër shitjes së fishekzjarrëve

Policia e Shtetit ka shtuar masat me qëllim parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve...

Vijojnë grumbullimin e ndihmave

Diaspora në Australi/ Grumbullon 255 mijë dollarë për viktimat e tërmetit

Shqiptarët në Australi kanë kthyer sytë nga Shqipëria pas ngjarjes tragjike të 26 nëntorit. Për...

Akuzat

Vrasje dhe shpërdorim detyrë/ 9 të arrestuarit për tërmetin sot para gjykatës

Nëntë personat e arrestuar të shtunën e 14 dhjetorit për shembjen e godinave pas tërmetit...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Në vendin tonë do të rikthehen rreshjet e shiu me intesitet kryesor në veripërendim dhe...

Nga VOA

Çfarë mendojnë ekspertët ndërkombëtarë për paketën anti-shpifje?

Kundërshtimet e fuqishme të gazetarëve shqiptarë dhe organizatave të shumta ndërkombëtare që mbrojnë lirinë e...

Kontaktet me të akuzuarin për trafik droge

Nuk e kaloi Vettingun, shkarkohet prokurori Përparim Kulluri

Një raport i Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, DSIK, dhe mendimi i vëzhguesit...

"Ushqehet nga..."

Sekretari i PPE: BE të bëjë presion që të luftohet krimi i organizuar

Christian Kremerë, zv.sekretar i Pergjithshëm i Unionit të Partive Popullore Europiane ka folur sot për...

Njoftimi i policisë

Vrasja e Indrit Çelaj në Tiranë/ I dyshuari dorëzohet në polici

Pas disa muajsh në arrati është dorëzuar sot njeri preja autorëve të dyshuar për vrasjen...