MENU
klinika
”Nuk përbëjnë statistikë shkencore”

Nazarko: Sipas kurbës së Ministrisë s’kemi, mund të ketë kaluar

LinjA Tiranë-Bruksel

Kalendari i riatdhesimeve, ja kur mund të udhëtojnë shqiptarët

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar sot kalendarin e riatdhesimit të shqiptarëve për datë...

"Nëse në fund të 2 javëve do kemi 1 mijë pozitivë…"

Skënder Brataj: Ja pse s’kemi pasur më shumë se 30 të infektuar…

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, vlerësoi masat e marra kundër përhapjes së koronavirusit, duke...

"Nëse ka epidemi në vendin ku ndodheni, mos u largoni…"

Muaji i Shenjtë i Ramazanit/ Meta uron duke cituar porosinë profetike

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët që festojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit dhe agjërojnë...

Ja të dhënat e tmerrshme ekonomike për Prillin

Sinjale recesioni për të gjithë globin

Ekonomistët dhe investitorët kishin qenë në kërkim të të dhënave të mjerueshme ekonomike për këtë...

Insider Today

Sa veprim i zgjuar është të hiqet karantinimi tani?

Guvernatori i Georgias, Brian Kemp njoftoi se do të rihapi palestrat, sallat e masazhit, sallonet...

"Rama dështoi"

Basha: Situata është dhjetëra herë më e rëndë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli në një lidhje me “Skype” për News24 për...

“Si ndikon vaksina e tuberkulozit...”

Profesori i imunologjisë, Sulçebe: Ja pse Shqipëria është më e mbrojtur

PROF. DR. GENC SULÇEBE Ishte viti 1921 kur dy shkencëtarë franceze, Albert Calmette dhe Camille...

I përgjigjet opozitës

Basha mblodhi aleatët, ironizon Rama: Vaj medet PD

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me ironi për mbledhjen dhe deklaratën e opozitës së bashkuar mesditën...

Nisma e miliarderit Michael Bloomberg

Plani i Nju Jorkut për gjurmim masiv të COVID-19

Miliarderi nga Nju Jorku Michael Bloomberg do të ndihmojë shtetin e tij që të krijojë...

Pro, 91 vota

Kuvendi miraton shtyrjen e gjendjes së “Fatkeqësisë natyrore”

Kuvendi ka miratuar sot shtyrjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në vend. Me kërkesë të...

Përgjigjia e studimit francez

A të mbron duhani nga Covid-19?

Konsumimi i duhanit mund të të mbrojë nga virusi Covid-19. Kjo hipotezë është trajtuar në një...