MENU
klinika
Kërkesë Ministrisë së Arsimit dhe Komitetit Teknik

Studentët: Sezonin e dytë duam të kthehemi në auditore, na anuloni…

BE merr masa të reja

Varianti i ri Corona: Udhëtimet vështirësohen edhe më shumë

Për shkak të shifrave të larta të Coronës, vendet e BE duan ta bëjnë sa...

Pak ditë pas betimit si president i SHBA-së

Biden nënshkruan urdhra të rinj ekzekutivë kundër urisë…

Presidenti Joe Biden nënshkroi të premten urdhra të rinj ekzekutivë për të ofruar ndihma për...

Premtimi i kompanisë Pfizer

“40 milion vaksina do të shpërndahen për vendet e varfra brenda vitit…”

Pfizer të Premten u zotua të furnizojë deri në 40 milion doza të vaksinës së...

Ministria e Brendshme njoftim të rëndësishëm

Ju kanë skaduar kartat e ID-së dhe pasaportat?

Ministria e Brendshme njofton të gjithë qytetarët se zyrat e aplikimit për pasaporta dhe krata...

Nga e diela hyjnë në fuqi masat e reja

Gjermania edhe më e ashpër për udhëtimet, “penalizim” edhe për…

Qeveria gjermane ka shpallur 20 vende si zona me rrezik të lartë për shkak të...

Komisioni i BE-së i pakënaqur

Pas “Pfizer”, BE has probleme furnizimi me vaksina edhe prej “AstraZeneca-s”

Nëse koncerni britaniko-suedez do të marrë licencën për vaksinën e tij në BE, sasia e...

Në 85-vjetorin e lindjes

Meta dekoron regjisorin e shquar Dhimitër Anagnosti

Me rastin e 85-vjetorit të lindjes, Presidenti Ilir Meta dekoroi sot regjisorin dhe kineastin e...

"Falenderoni ata që na çuan në këtë pikë"

Bill Gates vaksinohet kundër Covid

Themeluesi i kompanisë Microsoft, miliarderi Bill Gates ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër...

"Me biznesin privat nuk janë hasur problematika"

Paga minimale 300 mijë lekë/ Ministrja Denaj: Është rritje drejt formalitetit

Ministrja e Financave, Anila Denaj ka bërë të ditur se biznesi privat i është përgjigjur...