MENU
klinika
Samiti i Iranit, hakerat: “Konferenca e Durrësit, çelësi i ferrit..."

Sulmi kibernetik “shemb në themele” shtetin, merren edhe dokumente sekrete!

Rama: Pikë lidhje ndërmjet transportit urban...

Terminali i ri Lindor i Tiranës gati në shtator

Studentët dhe qytetarët, të cilët udhëtojnë nga lindja drejt Tiranës dhe anasjellas, nuk do të...

Ekzekutimi në Milot

Policia në terr informativ, askush s’flet për atentatin

Atentati i mbrëmjes të së premtes në Milot, ku mbeti i vrarë Klisman Preçi dhe...

“Prioritet, negociatat me BE-në”

Rama shkarkon kryenegociatorin Zef Mazi! Ja me kë do të zëvendësohet

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar kryenegociatorin me BE-në, Zef Mazi nga kjo detyrë. Ai do...

Kush e zëvendëson?

Kryeministri Rama shkarkon Arben Ahmetajn

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar shkarkimin e zëvendëskryemisnistrit Arben Ahmetaj nga ky post si dhe...

Nga zgjedhja te përplasjet me PS

Meta dorëzon Presidencën! “Beteja të forta kemi përpara”

Pas 5 vitesh në krye të shtetit, Ilir Meta i dorëzoi dje zyrtarisht detyrën Presidentit...

Nga Mero Baze

Sakrifica e Berishës për të mos i prishur ceremoninë Ilir Metës

Sali Berisha dhe grupi i tij bojkotuan sot seancën e inaugurimit të Presidentit të ri...

Nga Spartak Ngjela

Ku është ngjashmëria e dy diktatorëve shqiptarë Sali-Enver?

Historia përsërit vetveten. Kjo tani është një tezë e njohur dhe e shumëpërdorur teorikisht, se...

Nga Lutfi Dervishi

Fjalimi parë: Anija e mbytur pa dalë nga porti

Pritej me shumë kërshëri fjalimi i parë publik i Presidentit aq më tepër që për...

Familja e Presidentit Bajram Begaj hyn në godinë

Ikën Meta, Presidenca zyrtarisht me “banorë” të rinj

Pas fjalimit të tij të parë në drejtim të popullit shqiptar, që do e përfaqësojë...

Premtimi

Begaj: Gjatë mandatit tim çështja e sigurisë kombëtare do të ketë vëmendje të madh

Presidenti i ri Bajram Begaj tha gjatë fjalës së tij në ceremoninë e marrjes së...