MENU
klinika
“Mjaft më me korrupsion”

Mesazhi i fortë i ambasadores Yuri Kim

"Duhet çliruar administrata!"

Kryeministri Rama paralajmëron ngritjen e strukturës për zhvillimin e tenderave

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi ngritjen e një strukture që do të merret vetëm me tenderimet...

Lufta kundër korrupsionit

Rama: Përpara reformës, Shqipëria s’ka pasur drejtësi të pavarur!

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së Antikorrupsionit që po zhvillohet në Pallatin e Konfreseve, u...

"Nuk bëhet fjalë vetëm për të marrë, por…"

Rama i dorëzon Komisionerit të BE kërkesën e Shqipërisë për anëtarësim

Kryeministri Edi Rama i dorëzoi live në një konferencë për shtyp komisionerit të BE për...

Nga Preç Zogaj

Jehonat e sovranizmit putinian

Presidenti i Federatës Ruse, Vladimir Putin, iu rikthye kësaj jave temës së tij të parapëlqyer...

Nga Roland Qafoku

Hapja e “Open Balkan” dhe “Procesi i Berlinit” në proces

Vetëm gjashtë muaj pasi ka marrë detyrën, kancelari i Gjermanisë Olaf Scholz, jo vetëm po...

Çfarë paralajmërohet?

Shefi i FBI takon për herë të parë një drejtor të Policisë shqiptare

Drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano, gjatë vizitës së tij në Amerikë është takuar...

Nga Lorenc Vangjeli

Edi Rama e Albin Kurti, dy të dënuar që të duan njëri-tjetrin

Ky vit nuk do të bëjë ndryshim nga viti i shkuar dhe me gjasë, edhe...

"Banorët e 10 qyteteve privohen nga aksesi në sistemin e drejtësisë"

Harta e re gjyqësore/ Ish kryeministri Berisha kërkon anulimin e saj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar anulimin e hartës së re gjyqësore që sipas tij privon...

Parashikimi

Sinoptikania paralajmëron rrebeshe në këto zona, ja kur do të rikthehet ‘i nxehti afrikan’

Këtë javë mbi vendin tonë jetë mot me kalime të ndjeshme vranësirash, rrebeshe afatshkurtra shiu,...

Ja procedurat që do të ndiqen

Zbardhet udhëzimi, Sali Berisha nis rifreskimin e partisë dhe hap anëtarësimet e reja!

jo verë duket se nuk do të ketë pushime për strukturat drejtuese dhe lokale të...