MENU
klinika
Rama: Do të ndalojmë çdo veprimtari ekonomikë që mund të cenojë lumin

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për ta shpallur Vjosën “Park Kombëtar”

Pelegrinazhi në Kishën e Shna Ndout

Rama: Të dëgjohen dëshirat dhe lutjet për të gjithë pelegrinët

Dita e sotme përkon me përfundimin e pelegrinazhit 13 javor në Kishën e Shna Ndout...

Nga Mero Baze

Në PD ende nuk ka ardhur 12 Qershori i socialistëve

Nga Mero Baze Të gjithë e kemi harruar kur është rithemeluar Partia Socialiste dhe nuk...

Si u hermetizua ceremonia e ditëlindjes së PS-së

Prapaskenat/ Çfarë nuk u pa në festën gjysmë private të socialistëve

Festë gjysmëprivate dhe nën masa të rrepta sigurie. I tillë ishte dje për socialistët 31-vjetori...

I akuzuar për 5 vrasje që i ka shpëtuar burgut

Atentat në Belgjikë armikut të përbetuar, kush është Kasander Noga?

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me atentatin ndaj një shqiptar në Bruksel,...

Shmangia e krizës ushqimore

Gruri i bllokuar nga rusët, Ukraina gjen rrugë alternative për eksport

Ukraina ka identifikuar rrugë alternative për të eksportuar depot e drithërave, ka thënë një zyrtar...

“Do të flas me Putinin”

Lufta në Ukrainë/ Erdogan merr përsipër të zgjidhë krizën e grurit

Lufta në Ukrainë ka hyrë në ditën e 110-të, teksa përplasja midis forcave ruse dhe...

Nga Ylli Pata

31 vjet më pas: Ku po shkon Partia Socialiste?

Në 31 vjetorin e themelimit të saj, Partia Socialiste është e vetmja forcë politike e...

"Jua rrëfej unë... zanafillën"

Si e shkruajti vetë Dritëroi, historinë e tij në PS

        “Ramiz Alia nuk mund të kishte fuqi ta formonte këtë parti,...

Çfarë po ndodh?

Anija luftarake ruse në detin Jon, amerikanët vihen menjëherë në lëvizje

Një anije luftarake ruse është parë në Detin Jon, ku ka vënë në lëvizje amerikanët...