MENU
klinika
Tubimi kombëtar

Protesta vjen me risi/ 500 balona “IK” ngrihen në qiell

Zbardhet skenari i opozitës

Detaje të reja/ Një banderolë gjigande dhe shirita të bardhë

Ka nisur grumbullimi i protestuesve të thirrur nga opozita në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Qytetarë...

Foto-lajm

Shashkat e para/ Nis grumbullimi i protestuesve para Kryeministrisë

Përpara godinës së Kryeministrisë ka nisur grumbullimi i protestuesve të opozitës. Sot pritet të zhvillohet...

Bilanci

Surprizon opozita, protesta mbyllet pa incidente

Ora 22:15/ Një protestë tjetër brenda Majit? Zbulohet data Vetëm pak minuta pas mbylljes së...

Të dhënat për secilin qark

Zbardhen shifrat, mijëra qytetarë nga rrethet vijnë sot në protestë

Plot 62 450 protestues nga rrethet janë nisur për në Tiranë për të marrë pjesë...

"Respektojmë të drejtën e protestës, por..."

Ambasada e SHBA thirrje sërish: Nxitja e përplasjeve është e paligjshme

Ambasada amerikane ka apeluar për protestë paqësore pak orë para nisjes së saj. Në një...

Deklarata

Në prag të protestës/ BE: Palët në dialog, dënojmë dhunën!

Pak para protestës së opozitës delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri apelon për zhvillimin e...

Statusi i plotë

Hajdari sulmon Gjinushin: “Dhunë seksiste ndaj gazetares”

Deputetja Rudina Hajdari përmes një statusi në “Facebook” dënon ashpër atë që e quan gjuhë...

Ftesa ndaj opozitës

Niset letra e katërt/ Rama-Bashës: “Durimi s’është të presësh duarkryq”

Kryeministri Edi Rama edhe sot i ka dërguar një letër Bashës, ndërsa bën ftesë ndaj...

Reagimi

Ditmir Bushati: Shqiptarët janë europianë me frymë dhe veprim

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka përshëndetur shqiptarët që kanë vendosur të kandidojnë...

Lleshaj për protestat

Lleshaj flet për protestat: Unë do zgjidhja vetëm 5-6 policë, por…

Ministri i Punëve të Brendshme, Sandër Lleshaj, vene ne qender te akuzave nga opozita per...

Kritikat

Edhe OSBE apelon para protestës: Dhuna e papranueshme

OSBE ka bërë apel para protestës së sotme kombëtare të opozitës se duke thënë se...