MENU
klinika
Urdhri i Arta Markut

Prokurorët të njoftojnë zyrën e pastrimit të parave për çdo vendimmarrje

"Shqipëria do të ketë gjithnjë pak frymë italiane"

Aeroporti i Vlorës/ Rama: Tenderi hapet javët e ardhshme

Pas takimit me kryeministrin italian Giuseppe Conte, kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama mori pjesë...

Një lajm i mirë për shoferët

Patentat shqiptare do të njihen edhe në këtë shtet të Europës

Patentat shqiptare do të njihen në Bullgari. Tashmë të gjithë shoferët shqiptarë që jetojnë apo...

"Ka sinjale për zgjedhje të parakohshme"

Integrimi dhe ndikimi rus/ Nazarko: Ndalja e protestave në interes të vendit!

Analisti Mentor Nazarko tha në rubrikën “Opinion”, në News24, se qëndrimi i opozitës për të...

"Do të rikthejmë shpresën!"

“Qeveria ka lënë në baltë një rini”/ Basha: Ne kemi nisur një betejë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në fjalën e tij përpara shumë të rinjve, deklaroi...

Viti akademik starton me 1000 studentë më pak

Universitetet/ 59 degë rrezikojnë të mbyllen

Plotë 17 programe studimi do të mbyllen pasi asnjë student nuk është rregjistruar. Për shkak...

Nga Ela Daci

Kosovë-Shqipëri/ Diaspora organizon konferencën e parë shkencore në Berlin

U organizua në Berlin të shtunën me 26.10.2019, konferenca e parë mbi studimet shkencore tematike...

Konferenca e Ramës me homologun italian

Giuseppe Conte: Opozita dhe qeveria të ulen në dialog

“Për fat të keq Këshilli Europian nuk arriti të merrte vendimin e duhur për Shqipërinë,...

Vendimi për negociatat

Zyrtari amerikan kritika për BE-në: SHBA të zhgënjyera nga vendimi

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit në detyrë për Evropën dhe Euroazinë, Philip T. Reeker ka...

Ruçi takon homologun japonez

Tadamori Ōshima: Bashkëpunimi me Shqipërinë, prioritet i Japonisë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka zhvilluar një vizitë dy ditore në Japoniku është takuar...

Ja kush e zëvendëson

Dorëhiqet Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Arlind Gjokutaj

Dorëhiqet nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Arlind Gjokutaj. Vendimi ka ardhur vetën 7...

“Çështja e Detit”

Pas takimit me Mitsotakis, Rama ndryshon grupin negociator

Qeveria shqiptare ka ndryshuar grupin negociator për bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë në lidhje me...