MENU
klinika
Meta siç nuk e keni parë ndonjëherë

“E diela është më e bukur kur nis sportive”

Flet ish-ambasadori

Shqipëria, shpresa e një pritjeje të gjatë

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Francë, njëkohësisht edhe shkrimtar, Ylljet Aliçka, ka folur për procesin e...

Sot Maratona e Tiranës

Rrugët që do të bllokohen, ndryshojnë linjat e urbaneve

Sot kryeqyteti do të mirëpresë për të katërtin vit radhazi Maratonën e Tiranës, ku janë...

Mundësia për përmbytje dhe katastrofa

Japonia goditet sërish, vjen tajfuni më i fuqishëm në 60 vitet e fundit

Miliona vetë në Japoni janë këshilluar të lënë shtëpitë e tyre me afrimin e tajfunit...

Çfarë pritet në muajt në vijim?

Ngrihet rrjeti anti-korrupsion/ Gjonaj nxjerr shifrat e punonjësve të ndëshkuar

Në një vit e gjysmë, më shumë se 650 masa disiplinore janë marrë për punonjësit...

Nga Deutsche Welle

Shansi i fundit për Shqipërinë, Merkel takon të dielën Macronin

Që vende si Gjermania dhe Franca kanë qendrime krejt të ndryshme lidhur me hapjen e...

Nga Albert Doja

Çfarë i bashkon përçmuesit e Kadaresë dhe justifikuesit e Peter Handkes?

Menjëherë pas shpërndarjes së çmimeve Nobel në Letërsi, nuk kanë reshtur reagimet e njëpasnjëshme. Kësaj...

Ashpërsim i Kodit Penal

FNSH blindon Astirin/ Banorët në protestë për të arrestuarit

Me ashpërsimin e Kodit Penal ndaj një sërë veprash mes të cilave edhe bllokimi i...

Videomesazhi për Ramën

“Gënjeshtari kronik”, Basha: Premtoi ulje taksash, por solli varfëri!

Kreu i Partisë Demokratike ka rikthyer akuzat për kryeministrin Edi Rama, sipas së cilit nuk...

Procesi i vettingut

Komiteti i OKB kritika Shqipërisë

Komiteti Shqiptar i Helsinkit, ka ngritur shqetësimin se ritmet e ulëta në procesin e vetingut...

Shpëtim Nazarko

“Keshëm dhe ne një lumë, po na e dogji gjermani”

(Në vend të një letre të hapur, për ambasadorin)   I nderuar Ambasador, Peter Zingraf!...

"Shqipëria, vendi i parë në historinë moderne që..."

A shpreson vërtetë për negociata? Basha flet për një proces të minuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpreson se Bashkimi Evropian do të nisë menjëherë negociatat...