MENU
klinika
Mbledhja e menjëhershme

Tërmetet ‘shkundin’ vendin, Rama mbledh krerët e bashkive dhe deputetët

Çfarë shkruhet në mesazhin e tyre?

Tërmetet/ Greqia i del në krah Shqipërisë

Ministria e Jashtme greke ka shprehur me një mesazh të saj në twitter mbështetjen dhe...

297 goditje tërmeti prej pasdites së djeshme

Sizmiologu Ormeni: Lëkundjet do vijojnë!

Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në...

Të dhënat e fundit

Tërmetet/ MSH: 105 të lënduar, 10 qytetarë ndodhen ende në spital

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion të ri lidhur me qytetarët e lënduar nga tërmeti...

Në orët e para të mëngjesit

Vijon “ankthi”, tjetër tërmet “dridh” vendin

Shqipëria po kalon orë paniku, teksa vijojnë lëkundjet e tërmetit. Pas tërmetit tronditës 5.8 ballë...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

Moti për sot do të ektë një alternim mes kthjellimesh dhe vranësirash, ku dhe temperaturat...

Panik nga tërmetet

Edi Rama mbledh qeverinë, merr situatën në dorë

Pak para mesnatës kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Tiranë dhe ka mbledhur qeverinë në...

Nuk ka qetësi

Shkundet sërish Shqipëria, lëkundje me magnitudë 4.9

Sërish lëkundje e fortë tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane,...

Video/ Ja çfarë duhet të bëni

Si duhet të veproni kur ka lëkundje të forta termeti?

Tërmetet e ditës së sotme kapën të papërgatitur shumë qytetarët. Po ju sjellim një manual...

"Po evidentohen dëmet"

Tërmetet, Ministria e Financave mbledhje urgjente

Ministria e Financave ka zhvilluar një mbledhje urgjente mbrëmjen e sotme, pas tërmeteve të fuqishme...

"Shkundet" Adriatiku

Lëkundet sërish vendi, epiqendra e tërmetit

Një tjetër tërmet raportohet se ka rënë para disa minutash me epiqendër në det, vetëm...

Detaje

Rama vë në lëvizje edhe deputetët, ja çfarë paralajmëron?

Pas qeverisë kryeministri Edi Rama ngre më këmbë edhe deputetët socialistë për shkak të tërmeteve....