MENU
klinika
“Nëse nuk do të kemi një “PO” të qartë …”!

Rama: Më 19 tetor dielli do të lindë sërish!

"Veprim fyes, cënon..."

Gishti i mesit i Borchard, reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë

Gjesti fyes i ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard, është përcjellë me vëmendje edhe...

Propozim i ri në BE

Vendime të ndara për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut,...

Dosja në Gjykatë

Lobimi rus/ Zgjaten hetimet për Bashën dhe dy vartësit e tij

Prokuroria ka zgjatur me tre muaj hetimet për kreun e PD-së Lulzim Basha, Arben Ristanin...

Frika nga korruptimi

Dy herë Vetting gjyqtarëve dhe prokurorëve të rinj, në lojë BKH

Drejtësia e re nuk do të jetë më një mundësi për t’u pasuruar me çekiçin...

Negociatat

Mblidhen ministrat e jashtëm: Jo për veto, por duhet të reformohet BE

Ministrja franceze Amelie de Montchalin, deklaroi sot para nisjes së mbledhjes së Ministrave të Jashtëm...

Negociatat

Para mbledhjes së ministrave/ Holanda zbulon qëndrimin e saj

Ministri i punëve të jashtme Stef Blok ka deklaruar para nisjes së mbledhjes së ministrave...

"Do ketë pasoja!"

“Porositen vrasje nga qelia?”, Felaj paralajmëron deputetët

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj bëri një paralajmërim për deputetët që të...

Çfarë deklaron kryetari i ri?

PD e shqetësuar/ Kush po i drejton Rudina Hajdari apo Korab Lita?

Brenda grupit demokrat parlamentar nuk ka qetësi. Mes deputetëve të opozitës së re ka ende...

Mesazhi për 47 ministrat e KE-së

Strazburg/ Gjonaj: Negociatat, presion për reformat e mëtejshme në Shqipëri

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka folur në Konferencën e Nivelit të Lartë në Strasburg...

Çfarë pritet?

Shefja e ODIHR kthehet në Tiranë, takim me palët politike

Në një kohë kur pritet vendimi çeljen e negociatave dhe palët politike nuk kanë arritur...

Maks Haxhia në gjendje të rëndë

Mungon avokati, shtyhet seanca për Arbër Çekaj

Gjykata për Krime të Rënda ka shtyrë seancë për Arbër Çekajn, i arrestuar për ngarkesën...